Wybory na prezydenta Rzeszowa przesunięte? RMF FM dotarło do nowej daty

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Co kandydaci mówią o Pomniku Czynu Rewolucyjnego?
Autor: max_gloin/Pixabay.com Wybory na prezydenta Rzeszowa. Co kandydaci mówią o Pomniku Czynu Rewolucyjnego?

Wybory na prezydenta Rzeszowa zaplanowane były na 9 maja 2021. To przedterminowe wybory związane z rezygnacją długoletniego prezydenta, Tadeusza Ferenca. Jeszcze dziś jeden z kandydatów, Grzegorz Braun apelował, by utrzymano wyznaczoną datę. Jak wynika z informacji RMF FM, wybory najprawdopodobniej zostaną przesunięte na czerwiec - padła konkretna data. Czytaj więcej poniżej.

Aktualizacja

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał rekomendacje GIS ws. przełożenia przedsięwzięć wyborczych; formalna decyzja ws. terminu wyborów w Rzeszowie oraz w innych samorządach zapadnie na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do rządu, wybory w Rzeszowie odbędą się 13 czerwca. Główny Inspektor Sanitarny w piątkowym komunikacie oświadczył, że przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej. Zalecanym rozwiązaniem - dodano - jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r.

- Pan premier Morawiecki otrzymał tę rekomendację i na jej podstawie będzie podejmował decyzję dotyczącą planowanych wyborów, które są zaplanowane w wielu samorządach. Przesunięcie tych wyborów jest prawdopodobnym wariantem, ale chcemy jeszcze ostatecznie przeanalizować sytuację epidemiczną - mówił w rozmowie z PAP Müller.

Jak dodał, na początku przyszłego tygodnia można się spodziewać formalnych decyzji. Według nieoficjalnych informacji, wybory na prezydenta Rzeszowa, które miały się odbyć początkowo 9 maja, prawdopodobnie zostaną przełożone na 13 czerwca.

Zobacz też: Kopki k. Rudnika. Dlaczego matka zabiła dzieci i siebie? „Szok zaburzył jej racjonalne myślenie” [Rozmowa wideo]

Wybory na prezydenta Rzeszowa. RMF FM podaje nową datę

Wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się najprawdopodobniej w czerwcu -wynika z informacji Radia RMF FM. Przypomnijmy, wybory miały dobyć się 9 maja. Przyczyną zmiany daty wyborów miałaby być pandemia. "Wybory prezydenta #Rzeszów odbędą się najprawdopodobniej dopiero 13 czerwca: opóźnienie głosowania rekomenduje – jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM – Główny Inspektor Sanitarny. " - poinformowało RMF FM na Twitterze.

25 lat więzienia za zabójstwo Gracjana

Podczas konferencji ministra zdrowia, 21 kwietnia padło pytanie o wybory w Rzeszowie.

- Toczy się dyskusja, nie ma jeszcze podjętej żadnej decyzji, jeśli chodzi o odroczenie wyborów w Rzeszowie. - mówił wtedy  minister zdrowia, Adam Niedzielski podczas konferencji.

W wyborach na prezydenta Rzeszowa kandydują:

  • Konrad Fijołek,
  • Grzegorz Braun
  • Ewa Leniart
  • Marcin Warchoł.

Wczoraj, w Radiu RMF FM odbyła się pierwsza debata z udziałem kandydatów - mówili o swoich wizjach Rzeszowa, ale też zadawali sobie wzajemnie pytania. Odpowiedzieli też na pytanie, które rozpala emocje u rzeszowian - co z pomnikiem Czynu Rewolucyjnego? Czy któryś z kandydatów zamierza go zburzyć? Zobacz więcej: Wybory na prezydenta Rzeszowa. Czy kandydaci chcą zburzyć Pomnik Czynu Rewolucyjnego?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE