Wypalili oczy Matce Boskiej i Jezusowi! 12- i 13-latek przyznali się do winy

i

Autor: KPP Przeworsk Wypalili oczy Matce Boskiej i Jezusowi! 12- i 13-latek przyznali się do winy

Szok!

Wypalili oczy Matce Boskiej i Jezusowi! 12- i 13-latek przyznali się do winy

2023-08-07 10:24

Informacja o tym, że ktoś wypalił oczy Matce Boskiej i Jezusowi, które znajdują się w kapliczce w Żuklinie, zbulwersowała mieszkańców. Powiadomiono policję, która zajęła się poszukiwaniem sprawców tej zbrodni. Zatrzymano dwóch chłopców 12 i 13–latka, którzy się do tego przyznali.

Do zdarzenia doszło 10 lipca 2023. Figurki znajdujące się w przydrożnej kapliczce w miejscowości Żuklin zostały zniszczone! Ktoś wypalił oczy Matce Boskiej i Jezusowi. Gdy mieszkanki Żuklina poszły zapalić znicze przy kapliczce, ich oczom ukazał się straszny widok. Zawiadomiono mundurowych.

- O zdarzeniu dyżurnego przeworskiego jednostki poinformowała jedna z mieszkanek Żuklina 17 lipca 2023 przed godz. 10. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i zaczęli zbierać informacje o sprawcy. W wyniku prowadzonych czynności ustalono, iż sprawcami powyższego czynu jest dwóch młodych mieszkańców gminy Kańczuga - informuje przeworska policja.

Zatrzymano 12 i 13–latka. Przyznali się do uszkodzenia rzeźb, ale nie wyjaśnili, czym było spowodowane ich zachowanie.

- Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej w postaci figurki Maryi i Jezusa, a następnie jej uszkodzenia, czym obrazili uczucia religijne innych osób. W trakcie przesłuchania nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów - podają policjanci w komunikacie.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rodzinny i Nieletnich w Przeworsku.

Przyjechali ze świata malować po ścianach, czyli graffiti to prawdziwa sztuka
Sonda
Czy spotkałeś/aś się kiedyś z aktem wandalizmu?