Szok!

Wypalili oczy Matce Boskiej i Jezusowi. Mieszkańcy są zbulwersowani dewastacją

Wandale zdewastowali figurki zabytkowej kapliczki Matki Bożej w Żuklinie. Figury miały wypalone oczy papierosami. Skradziono też jedną figurę. Złodzieje nie połasili się na szczęście na obraz ze specjalną dedykacją bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z 1965 r. Sprawą zajmuje się policja.

Wandale zniszczyli figurki świętych z zabytkowej kapliczki

Zniszczone figury zastały mieszkanki Żuklina, członkinie tamtejszej rady parafialnej, które opiekują się kapliczką. Kobiety poszły do kapliczki zapalić znicze. Niestety, widok który zastały kobiety był szokujący. Figura Matki Bożej i Jezusa miała wypalone oczy. Nie wykluczone, że zrobiono to papierosem.

- Zostały zniszczone figurki Matki Bożej i Jezusa Chrystusa poprzez przypalenie oczu prawdopodobnie papierosami. Sprawa jest o tyle bulwersująca że kapliczna znajduje się w miejscu starodawnego cmentarzyska i została postawiona w miejsce zniszczonego kościoła w czasie napadów tatarskich w 1498 r. - pisze na swoim profilu na Facebooku Mirosław Hajnosz, przewodniczący zarządu osiedla Parkowe w Kańczudze.

W kapliczce znajduje się obraz podpisany na Jasnej Górze przez kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1965 roku. Na szczęście nie padł łupem wandali, którzy z kapliczki skradli z kapliczki rzeźbę Jezusa Frasobliwego dłuta miejscowego artysty Leona Hajnosza.

Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej w Przeworsku.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Szok! Wandale zdewastowali ogródek piwny. Urządzili sobie dziką imprezę [WIDEO]