Zamknięcie Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Rzeszowie

i

Autor: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

POWSTANIE NOWY PUNKT

Zamknięcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Rzeszowie

2024-02-29 15:24

W czwartek 29 lutego zamyka się punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Przyjmowano w nim pacjentów, którzy nagle zachorowali. USK w Rzeszowie uzasadniło swoją decyzję. Jednocześnie zapowiedziano otwarcie nowego punktu Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Podkarpackie. Zamknięcie punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Rzeszowie zostaje zamknięty z dniem 29 lutego 2024 roku. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie ma do tego prawo, jako placówka o znaczeniu ogólnopolskim. Władze szpitala tłumaczą, że ich priorytetem są osoby chorujące na nowotwory.

– Naszym priorytetem jest leczenie pacjentów onkologicznych - przekazał dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor USK w Rzeszowie. – W szpitalu całodobowy dyżur pełni Izba Przyjęć. Priorytetowo przyjmowani są tu pacjenci w trybie planowym. Również świadczenia opieki zdrowotnej udzielone są tu w trybie pilnym, pacjentom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. Pozostałe osoby chcące uzyskać pomoc, kierowane są do najbliższych punktów Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Pomimo to, liczba punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Rzeszowie ulegnie zmianie tylko na chwilę. Zapowiedziano otwarcie nowego za nieco ponad dwa tygodnie.

– Od 18 marca planowane jest otwarcie punktu w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej 16 - poinformował Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ.

Chciał spalić żywcem sąsiada. Teraz tłumaczy, że "to był głupi żart"

Gdzie znajdują się punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na Podkarpaciu?

- Oprócz szpitala MSWiA, znajdują się one w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na ul. Lwowskiej, Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II na ul. Rycerskiej i Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia na ul. Witolda, a także w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej, Zespole Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Sokołowie Młp. oraz Centrum Medycznym w Łańcucie - czytamy w komunikacie USK w Rzeszowie.

Pamiętasz lektury z podstawówki? Możesz się sprawdzić w naszym quizie

Pytanie 1 z 8
Jak na imię ma Pan Kleks z książki Jana Brzechwy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki