Zatrzymał się na środku drogi krajowej i... zasnął! Miał 4 promile!

2019-12-10 12:55 GE
Pijany kierowca zasnął za kierownicą
Autor: KPP Krosno Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Nie tylko głupotą, ale i fantazją wykazał się kierowca volkswagena, który zatrzymał swój samochód na środku drogi krajowej nr 19 i uciął sobie drzemkę. Jak się okazało, był kompletnie pijany. W organizmie miał 4 promile.

W niedzielę około godz. 19.00 dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Trzcianie. Uszkodzony i unieruchomiony na środku krajowej "dziewiętnastki" volkswagen zwrócił uwagę przejeżdżających kierowców. Zaniepokojeni sytuacją świadkowie ruszyli na pomoc jego kierowcy, który sprawiał wrażenie nieprzytomnego.

Po chwili okazało się, że siedzący w środku mężczyzna jest kompletnie pijany. Świadkowie wyjęli kluczyk ze stacyjki, zepchnęli pojazd na zatoczkę autobusową i wezwali na miejsce policjantów.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. 43-letni mieszkaniec gminy Dukla, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej wjechał w znak drogowy i uszkodził samochód.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu 2 lata pozbawienia wolności i wysoka grzywna.