Zawada. 19-latka zaatakowała nożem Ukrainkę. Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

i

Autor: KlausHausmann /pixabay.com Zawada. 19-latka zaatakowała nożem Ukrainkę. Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Sceny grozy

Zawada. 19-latka zaatakowała nożem Ukrainkę. Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

2023-03-20 10:50

W Zawadzie na Podkarpaciu doszło do scen grozy. 19-letnia mieszkanka Szufnarowej miała zaatakować nożem 39-letnią Ukrainkę. Kiedy wieziono ranną kobietę do szpitala, agresorka miała jechać za nią. 19-latka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do dramatu doszło w piątek (17 marca 2023). Około godz. 6.30 dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Zawadzie znajduje się ranna kobieta, która miała zostać zaatakowana. To jednak nie wszystko.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy wiózł ranną do szpitala, agresorka miała jechać za nimi, jednak na widok radiowozu odjechała. Policjanci ustalili, że 39-letnia obywatelka Ukrainy została zaatakowana nożem przez 19-letnią mieszkankę Szufnarowej - przekazują policjanci z KPP Dębica.

Jak doszło do tragedii? Z informacji przekazanych przez mundurowych wynika, że do zdarzenia doszło, gdy 39-latka ze znajomym z pracy mieli odjeżdżać z parkingu.

- 19-latka podeszła do auta, otworzyła drzwi od strony pasażerki i zaatakowała ją nożem. Między kobietami doszło do szamotaniny, podczas której 19-latka zraniła 39-latkę w nogę - podają policjanci.

Do zdarzenia została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Policjanci uzyskali informację, gdzie przebywać może 19-latka. Kobieta została zatrzymana tego samego dnia rano w Strzyżowie przez funkcjonariuszy tamtejszej komendy.

Prokurator przedstawił 19-letniej kobiecie zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec 19-latki tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wyrok w sprawie Stefana Wilmonta skazanego za zabójstwo Pawła Adamowicza
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?