ZIMA daje w kość. Ratownicy GOPR Bieszczady wzywani do złamań m.in. na sankach [ZDJĘCIA]

2021-01-14 7:47 ap
 Ratownicy GOPR Bieszczady wzywani do złamań m.in. na sankach [ZDJĘCIA]
Autor: GOPR Bieszczady Ratownicy GOPR Bieszczady wzywani do złamań m.in. na sankach [ZDJĘCIA]

Przyszła zima i okryła białym puchem Podkarpacie. Białe szaleństwo ogarnęło mnóstwo osób, którzy byli spragnieni zimowych sportów. Niestety, niektóre z nich nie skończyły się dobrze. Ratownicy GOPR Bieszczady byli wzywani do złamań powstałych przy zjeździe na sankach, czy skituringu.

Wczoraj (środa, 13.01) ratownicy GOPR Bieszczady mieli pełne ręce roboty. Najpierw zoostali wezwani w okolice Woli Matiaszowie, gdzie kobieta podczas zjeżdżania na sankach złamała nogę. Następnie jak informują goprowcy mężczyzna, któryc schodził z Połoniny Wetlińskiej z Połoniny Wetlińskiej  (będąc już w Wetlinie),  poślizgnął się na drodze i złamał nogę. 

Z kolei przed godz. 14.00 ratownicy GOPR zostali wezwani w okolice Małej Rawki, gdzie skiturowiec podczas zjazdu w lesie uderzył w drzewo, w wyniku czego doszło do złamania podudzia.

- Pierwsi ratownicy dotarli do poszkodowanego bardzo szybko, ponieważ akurat w tym czasie trenowali w okolicy miejsca zdarzenia. Niedługo potem dotarła kolejna ekipa ratowników. Po zaopatrzeniu termicznym mężczyzny i podaniu środków przeciwbólowych, nastąpił transport poszkodowanego na Przełęcz Wyżniańską, gdzie został przekazany załodze karetki pogotowia. - informuje GOPR Bieszczady.

Śnieg na Podkarpaciu. Jednych cieszy innych martwi