Atak zimy na Podkarpaciu! Dzieci szczęśliwe, drogowcy zaskoczeni [WIDEO, GALERIA]

2021-01-14 8:40
ZIMA NA PODKARPACIU
Autor: Beata Olejarka Dzieci postanowiły wykorzystać śnieg do zabaw

Pierwsze większe opady śniegu w tym roku i od razu kierowcy narzekają na zimę, a dzieci wyciągnęły sanki, jabłuszka i śniegowe jeździdła, żeby chociaż na chwilę zapomnieć o koronawirusowym zamknięciu, jakie zafundowano im na tegoroczne ferie.

W środę 13 stycznia wszyscy obudziliśmy się i za oknem zobaczyliśmy iście zimowy krajobraz, tak długo wyczekiwany przez najmłodszych i tak bardzo znienawidzony przez kierowców. Ci którzy musieli odśnieżać swoje auta rano w ciągu dnia zmagali się z trudnymi warunkami na drodze. Zasypane ulice skutecznie utrudniały jazdę, a drogowcy nie nadążali z odśnieżaniem dróg.

Śnieg na Podkarpaciu. Jednych cieszy innych martwi

Cieszyli się najmłodsi, którzy są na feriach i w większości nie mogli nigdzie wyjechać. Śnieg, który przykrył świat za oknem był powodem do radości. Najmłodsi oderwali się od monitorów i wyszli na świeże powietrze. Chociaż zim, które były dawniej pewnie długo już nie zobaczymy, jeśli w ogóle wrócą, ale trochę śniegu zmienia nasze nastawienie do świata.

Opady śniegu związane są z zapowiadaną przez synoptyków "bestią ze wschodu" nie są takie straszne.. Już kilka dni temu mówiło się, że bestia straciła pazur, ale biały puch zostanie z nami na chwilę. Temperatura nocami będzie spadać do kilkunastu stopni poniżej zera, sypać będzie śnieg. Od połowy stycznia do Polski zawita prawdziwa zima. Zanim to jednak nastąpi, w środę i czwartek (13.01- 14.01) czeka nas temperatura oscylująca wokół 0°C, opady śniegu  w całym województwie i oblodzenie nawierzchni dróg.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE