Odnaleziona 14-latka

i

Autor: Shutterstock, policja Odnaleziona 14-latka

Cynk dała niemiecka policja

14-letnia Alicja z Bytomia odnaleziona. Nastolatka przebywała na terenie Niemiec

14-letnia Alicja wyszła z domu 16 października, nikomu nic nie mówiąc. Jak nieoficjalnie informowano, dziewczynka mogła przebywać w towarzystwie dużo starszego od siebie mężczyzny, który ma nałożony przez prokuraturę zakaz zbliżania się do nastolatki. Tych informacji nie potwierdzała jednak policja. Teraz chora na autyzm dziewczynka, w kocu została odnaleziona.

14-letnia Alicja z Bytomia odnaleziona. Nastolatka przebywała na terenie Niemiec

14-letnia Alicja chorująca na autyzm wyszła z domu 16 października. Nie poinformowała nikogo gdzie idzie i kiedy wróci. Dziewczynka przepadła jak kamień w wodę. Jej telefon milczał, a matka odchodziła od zmysłów.

- Bytomscy policjanci podczas trwających poszukiwań sprawdzali każdą otrzymaną informację i wykonywali szereg czynności poszukiwawczych - informuje bytomska komenda.

O tym, gdzie przebywa dziewczynka policjanci dowiedzieli się w miniony piątek. Dzięki współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Alicja została odnaleziona na terenie Niemiec, o czym poinformowała Policja niemiecka. Na każdym etapie prowadzonych poszukiwań, na bieżąco stróże prawa informowali sąd rodzinny.

Wcześniej, nieoficjalnie informowano, że 14-latka może przebywać w towarzystwie 30-letniego mężczyzny, który ma sądowy zakaz zbliżania się do dziewczynki.

Bytomska policja potwierdza, że wiele wskazuje na fakt, że dziewczynka przebywała na terenie Niemiec z tym mężczyzną.

- Powiadomiliśmy w tej sprawie już prokuraturę. Zawiadomienie dotyczy o możliwym złamaniu zakazu. Przy czym mężczyzna nie został zatrzymany i nie prowadzimy z jego udziałem żadnych czynności na chwilę obecną. Dziewczyna będzie rozpytywana na okoliczność tego, co się z nią działo po ucieczce z domu - informuje asp. Anna Oczkiewicz, rzeczniczka bytomskiej policji.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Akcja ratunkowa w Sobótce. Szukają zaginionych nurków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE