17- i 19-latek poważnie poparzeni! Z pieca pod Ogrodzieńcem buchnęły płomienie

i

Autor: Shutterstock 17-i 19-latek z Podzamcza pod Ogrodzieńcem zostali poważnie poparzeni, gdy w czasie rozpalania pieca do wyrabiania pizzy doszło do niekontrolowanego samozapłonu

Koszmar pod Ogrodzieńcem

17- i 19-latek poważnie poparzeni! Z pieca pod Ogrodzieńcem buchnęły płomienie

2022-08-15 14:48

17-i 19-latek z Podzamcza pod Zawierciem zostali poważnie poparzeni, gdy w czasie rozpalania pieca do wyrabiania pizzy doszło do niekontrolowanego samozapłonu. Wszystko działo się w poniedziałek, 15 sierpnia, po godz. 11, prawdopodobnie w jednym z lokali gastronomicznych w pobliżu zamku w Ogrodzieńcu. Jednego z nastolatków zabrał śmigłowiec, drugiego - karetka.

17- i 19-latek poważnie poparzeni! Z pieca pod Ogrodzieńcem buchnęły płomienie

Rozpalanie pieca do wyrabiania pizzy skończyło się poważnym wypadkiem 17- i 19-latka z Podzamcza w gminie Ogrodzieniec pod Zawierciem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń straży pożarnej, wszystko wskazuje na to, że nastolatkowie przygotowywali podpałkę do pieca, ale w czasie jej rozpalania doszło do niekontrolowanego samozapłonu, który dotkliwie poparzył twarz i rękę jednego z chłopaków i rękę drugiego poszkodowanego. Pierwszy został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugiego, choć już do innej placówki, przetransportowała karetka pogotowia. - Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w jednym z lokali gastronomicznych w pobliżu zamku w Ogrodzieńcu - wyjaśnia aspirant Grzegorz Nowak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Czytaj też: Wodzisław Śląski. Śmierć 34-latniej Justyny na porodówce. "Kazali jej rodzić naturalnie, zamiast skupić się na ratowaniu jej życia"

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej na Śląsku?
Do zatrutej Odry w Ciechanowie przyjeżdżają ludzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE