25-latka z Bytomia i 19-latek z poprawczaka robili to nocami. W końcu zaliczyli wpadkę

2022-01-28 14:05
Złodziej z Lublińca
Autor: Policja Lubliniec 25-latka z Bytomia i 19-latek z poprawczaka kradli nocami

Taki duet może zdziałać naprawdę wiele. Młoda, 25-letnia bytomianka i jej 19-letni znajomy robili nocami rzeczy, o które możemy włożyć do kategorii tych niegodziwych. Kiedy znajdowali auto lub garaż, który nie był zamknięty po zmroku, dokonywali rabunku! Brali co popadnie, a w jednym przypadku nawet ukradli nawet auto. W końcu jednak wpadli w ręce mundurowych.

Złodziejski duet grasował w rejonie Lublińca. Jak podaje miejscowa policja, 25-latka z Bytomia i jej 19-letni kolega, który zwiał z poprawczaka, zajmowali się grabieżą rzeczy z pozostawianych na noc na zewnątrz aut i niezabezpieczonych garaży. - Sprawcy często wykorzystywali fakt, że nie wszyscy mieszkańcy zamykają na klucz swoje garaże i samochody stojące na posesjach. Pod osłoną nocy wchodzili do środka, zabierając pozostawione tam wartościowe przedmioty i pieniądze. Proceder ułatwiał im fakt, że w garażach znajdowali kluczyki do zaparkowanych wewnątrz pojazdów - podaje policja, opisując modus operandi sprawców głównie po to, by ustrzec wszystkich posiadaczy aut przed kolejnymi takimi kradzieżami. Włamywacze postanowili nawet ukraść jedno z aut, ale policjanci zdołali je odzyskać. W końcu mundurowi dotarli do dwójki złodziejaszków. Zatrzymali ich w jednym z mieszkań.

Czytaj także: Zrobił jej TO, gdy spała na ławce. Nawet tego nie poczuła

- Zatrzymany 19-latek jest osobą poszukiwaną, gdyż nie powrócił z przepustki do zakładu poprawczego. Po wykonaniu wszystkich czynności mężczyzna został odwieziony do wyznaczonej przez sąd placówki, natomiast zatrzymana mieszkanka Bytomia trafiła do lublinieckiej prokuratury - podaje policja. Oboje mają teraz policyjny dozór.  Za wyżej wymienione czyny grozi im 10 lat więzienia.

Czytaj również: Sklepikarz miał lepkie ręce. Wziął kasę z puszki, na której było czerwone serce

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE