Legia Warszawa

Autor: Fot. Adrianna Gorzka Legia Warszawa

34. kolejka Ekstraklasy: Piast bije mistrza! Zagłębie Sosnowiec pociągnie ze sobą Śląsk Wrocław?

2019-05-05 13:46

Piast Gliwice podbił Warszawę! Waldemar Fornalik i jego drużyna wygrali z Legią 1:0 i tracą już tylko 1 punkt do "Wojskowych". Być może jedną z najważniejszych bramek w sezonie zdobył Gerard Badia.

Sezon powoli zmierza do końca. Ale już dawno walka o mistrzostwo nie była tak zacięta. Na tytuł mają wciąż szansę trzy drużyny. Największe ma Legia, która prowadzi wciąż w tabeli Ekstraklasy. Ale to Piast jest na fali. W sobotę przy Łazienkowskiej gliwiczanie odnieśli 5 zwycięstwo z rzędu. Fenomenalną bramkę w 13. minucie zdobył Gerard Badia. Hiszpan otrzymał doskonałe podanie od Konczkowsiego i potężnym wolejem pokonał Cierzniaka.

Mecz był niezwykle ciekawy, obie drużyny miały swoje sytuacje. Świetne okazje marnowali gospodarze - najpierw Carlitos przegrał pojedynek z golkiperem Piasta, Frantiskiem Plachem. Następnie w spojenie słupka z poprzeczką wycelował Kucharczyk. Piast nie pozostawał dłużny. W drugiej połowie strzał Sedlara minimalnie minął bramkę gospodarzy. W 60. minucie bombę zza pola karnego posłał Tom Hateley. Piłka trafiła w poprzeczkę, a dobitkę Parzyszka przyblokował Jędrzejczyk. Piast mógł podwyższyć prowadzenie 6 minut później. Indywidualna akcja Joela Valencii zakończyła się trafieniem w słupek.

Piast utrzymał korzystny rezultat. Po sobotniej wygranej jest 2. w tabeli i ma tylko 1 punkt straty do Legii. Jeśli warszawska ekipa się potknie, a Piast będzie kontynuował zwycięski marsz, po 30 latach mistrzowski tytuł powróci na Śląsk. Wiele zależy także od Lechii. Gdańszczanie w niedzielę wieczorem zmierzą się z Cracovią.

Tymczasem w Sosnowcu mecz dwóch najsłabszych drużyn w lidze. Rozbite po wysokiej porażce w Zabrzu (4:0) Zagłębie Sosnowiec podejmie na Stadionie Ludowym Śląsk Wrocław. Szanse pierwszej z tych drużyn na utrzymanie są już iluzoryczne. Sosnowiczanie wciąż jednak mogą napsuć krwi rywalom. Jeśli pokonają Śląsk, który nie zaznał smaku zwycięstwa od 6 meczów, mogą pociągnąć wrocławian ze sobą do 1. ligi.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław [TRANSMISJA, NA ŻYWO, GDZIE OGLĄDAĆ]

Początek spotkania pomiędzy Zagłębiem i Śląskiem o godzinie 15:30. Transmisja na Canal+ Sport.

Nie chcielibyście spędzić tam wakacji! Opuszczony ośrodek kolonijny od środka [GALERIA]

Puste flaszki, stare komputery i dziecięce zabawki w pokojach. Tajemniczy hotel przy granicy polsko-czeskiej [ZDJĘCIA]