7 miesięczna dziewczynka znaleziona w gliwickim oknie życia. Dzieckiem zaopiekowały się siostry zakonne

i

Autor: congerderigu 7 miesięczna dziewczynka znaleziona w gliwickim "oknie życia". Dzieckiem zaopiekowały się siostry zakonne

Szok!

7-miesięczna dziewczynka znaleziona w "oknie życia" w Gliwicach. Dzieckiem zaopiekowały się siostry zakonne

W niedzielne przedpołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu dziecka w „oknie życia” w Gliwicach. Dziewczynką natychmiast zaopiekowały się siostry zakonne. 7-miesięczne dziecko jest zdrowe. Niestety sytuacja prawna maleństwa jest dość skomplikowana. Dziewczynka może długo czekać na rodzinę zastępczą.

Maleńkie dziecko pozostawione w "oknie życia" w Gliwicach

To, że w "oknie życia" znajduje się maluch, obwieścił dzwonek w domu zakonnym sióstr boromeuszek, które się nim opiekują. Siostry natychmiast wyjęły dziecko i zadzwoniły po pogotowie ratunkowe. 7-miesięczna dziewczynka jest zdrowa, jednak jej sytuacja prawa jest skomplikowana.

Bez dopełnienia formalności – ważnego oświadczenia matki o zrzeczeniu się praw rodzicielskich i wyrażeniu zgody na adopcję (składanego w szpitalu) – będzie długo oczekiwać na nową rodzinę.

- Osoba, która zostawiła malucha w specjalnym oknie, nie naraziła go na niebezpieczeństwo, w związku z tym, pod względem prawnym, nic jej nie grozi - informują gliwiccy policjanci.

Przypomnijmy: gliwickie „okno życia” funkcjonuje w ośrodku opiekuńczo-leczniczym boromeuszek przy ul. Zygmunta Starego 23. Potrzebujące takiej pomocy kobiety mogą bezpiecznie zostawić noworodka i nic im za to nie grozi.Okno funkcjonuje dzięki porozumieniu trzech instytucji: Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach przy ul. Kościuszki 1, Caritas Diecezji Gliwickiej. Jest to kontynuacja dzieła rozpoczętego 8 grudnia 2009 r. przy ul. Górnych Wałów.

Sonda
Czy okna życia to dobry pomysł?
Zabił Martę i uprowadził jej dziecko. „Wyższa kara wyeliminowałyby go ze społeczeństwa”
Nasi Partnerzy polecają