ABC Colorex - lakierowanie proszkowe i obróbka metalu na najwyższym poziomie

2019-09-16 8:00 Artykuł sponsorowany
ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Lakierowanie proszkowe, cięcie laserowe, gięcie blach, frezowanie aluminium, wykrawanie młoteczkowe czy spawanie i zgrzewanie w połączeniu z najnowocześniejszą technologią i dużym doświadczeniem to klucz do sukcesu firmy ABC Colorex z Krakowa.

ABC Colorex to wiodący dostawca usług lakierowania proszkowego i obróbki metalu w południowej Polsce. Znajdująca się w Krakowie lakiernia proszkowa dysponuje wyłącznie polskim kapitałem i jest częścią Grupy Colorex, która została zbudowana dzięki wiedzy oraz doświadczeniu zdobywanym już od początku lat 90. XX wieku.

Obszar działania firmy to nie tylko Małopolska, dlatego dziś odpowiada na potrzeby klientów rodzimych (z wszystkich zakątków naszego kraju), a także europejskich, legitymując się najwyższym poziomem jakości i obsługi.

Lakierowanie proszkowe w ABC Colorex wykonywane jest na nowoczesnych i zautomatyzowanych liniach lakierniczych, których jakość znajduje odzwierciedlenie m.in. w przyznanych certyfikatach Qualicoat i ISO 9001:2015. Obok usług, takich jak malowanie proszkowe firma oferuje klientom także bogato wyposażony dział obróbki metalu z własnym biurem projektowym, gotowym do wdrażania produktów o najwyższym stopniu złożoności.

ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Decyzja o współpracy z ABC Colorex to gwarancja spokoju, że zlecone usługi, takie jak malowanie aluminium, stali czy produkcja precyzyjnych elementów blacharskich zostaną wykonane dokładnie i terminowo.

Stale rozwijane i rozbudowywane lakiernie proszkowe to aktualnie część potężnego zakładu mieszczącego się na powierzchni 35 000 mkw. W Krakowie w trzech zakładach produkcyjnych zlokalizowano 15 linii wykonujących lakierowanie proszkowe (w tym 4 w pełni automatyczne) wyrobów z branż: aluminiowej, budowlanej, automotive, elektromechanicznej i AGD w standardzie odpowiadającym najwyższym światowym normom jakościowym.

Wyróżniającym elementem oferty ABC Colorex jest w pełni zautomatyzowana linia Color Line. Nowoczesny sposób organizacji produkcji, w którym zawierają się kolejno: obróbka chemiczna, malowanie proszkowe, polimeryzacja, pakowanie i wysyłka pozwala na osiągnięcie niespotykanej wydajności sięgającej 6000 mkw. polakierowanej powierzchni na dobę.

ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Nad jakością procesu obróbki chemicznej i lakierowania proszkowego w firmie czuwają pracownicy laboratorium wykonujący szereg badań i prób mechanicznych, jak kontrola połysku, pomiar grubości powłoki, badanie przyczepności, badanie twardości metodą Buchholtza, test polimeryzacji, próba tłoczności, próba zginania, próba odporności na uderzenie, badania w komorze solnej. 

Malowanie aluminium (i pozostałych materiałów) w ABC Colorex przebiega z zachowaniem wysokich standardów, co potwierdzono międzynarodowym certyfikatem Qualicoat nadanym przez Stowarzyszenie Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat w Zurichu. Poddawanie polakierowanych elementów wszelkiego rodzaju testom i analizom wpisuje się dodatkowo we wdrożony i sprawnie działający System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

Istotnym atutem ABC Colorex, szczególnie w perspektywie realizacji projektów dla budownictwa, jest zdolność do lakierowania elementów o maksymalnych gabarytach:

  • 15,00 mb × 1,80 mb × 0,60 mb
  • 8,00 mb × 1,70 mb × 1,25 mb
  • 7,50 mb × 2,40 mb × 1,00 mb
  • 7,00 mb × 1,65 mb × 0,60 mb
ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Szerokie spektrum możliwości nadawania oryginalnego wzornictwa produktom metalowym daje dodatkowo dostępna w ABC Colorex technologia DEKOR, czyli usługa lakierowania proszkowego w połączeniu z nanoszeniem dowolnych wzorów w technologii sublimacji.

Dzięki tej technologii elementy pokryte trwałą powłoką lakieru proszkowego zyskują nową głębię i atrakcyjny wygląd poprzez naniesienie powłoki dekoracyjnej imitującej wzory drewna, kamieni czy innych struktur. Możliwości technologii DEKOR znajdują zastosowanie przy projektowaniu i wykonawstwie paneli elewacyjnych, stolarki okiennej i drzwiowej, obudowach urządzeń i wielu innych.

Warto dodać, iż firma rozpoczęła budowę wertykalnej linii do lakierowania proszkowego o maksymalnych wymiarach lakierowanego elementu: 8000 × 300 × 150 mm. Średnia produktywność wynosić będzie aż 16 000 mkw/24h.

Obróbka metalu na najwyższym poziomie

Firma Colorex Kraków oferuje bogatą ofertę obróbki metalu - od cięcia laserowego, przez gięcie blach i frezowanie aluminium aż po wykrywanie młoteczkowe i spawanie oraz zgrzewanie.

ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Cięcie laserowe

Firma posiada 3 nowoczesne wycinarki laserowe o maksymalnych gabarytach cięcia 4000 x 2000 m oraz następujących grubościach cięcia:

  • aluminium 30 mm
  • stal nierdzewna 30 mm
  • stal czarna 25 mm
  • miedź 15 mm
  • mosiądz 12 mm

Dzięki nowoczesnym programom technologicznym, dowolnym kształtom cięcia i precyzyjności możliwe jest realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych zamówień. 

Gięcie blach

Zakres nacisku pras z jakich korzysta Colorex Kraków pozwala na gięcie detali zarówno z cienkich, jak i grubych blach. Bogaty park maszynowo-narzędziowy pozwala na realizacje standardowe i unikatowe.

ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Doświadczenie operatorów pras, stała opieka inżynierska, szybkie przezbrajanie i zastosowanie cyfrowego modelu sterowania produkcją z prostym interfejsem, pozwalającym na sprawną zmianę programu, umożliwiają masową obróbkę blacharską w krótkim czasie, z zachowaniem precyzji. Dysponujemy 6 prasami krawędziowymi o maksymalnej długości giętego elementu 400 cm oraz maksymalnej grubości 8mm.

Frezowanie aluminium

W technologii CNC frezowania aluminium wykorzystujemy nowoczesne komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Otrzymujemy przedmioty o dokładnie wyciętym kształcie, z wygładzonymi krawędziami.

ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Precyzja, z jaką możliwe staje się wycinanie wzorów, pozwala nam na realizację nawet bardzo śmiałych projektów o skomplikowanych kształtach - zgodnie z dokumentacją techniczną. Istnieje możliwość obróbki wielu materiałów, m.in. aluminium, dibond, plexi i pcv.

Wykrawanie młoteczkowe

Wykrawarka młoteczkowa PRIMA POWER Punch Genius 1225D o nacisku 30 ton wyposażona w stół do obróbki arkuszy o gabarytach 1250 mm/2500mm może z powodzeniem obrabiać blachy o grubości od 0,5 mm do 4,0 mm.

Wykrawarka oprócz standardowego wykrawania daje możliwość formowania elementów: głębokiego przetłoczenia, podgięcia, gwintowania oraz fazowania otworów.

Spawanie i zgrzewanie

W celu zapewnienia kompleksowej obsługi Klienta świadczymy również usługi z zakresu między innymi spawania, zgrzewania, wiercenia, gwintowania oraz fazowania,

Szeroki zakres usług wykonujemy, gwarantując wysoką jakość, terminowość i konkurencyjność cenową. Podstawowym celem jest spełnianie wszystkich planów i oczekiwań klientów.

ABC Colorex Kraków
Autor: mat.prasowe ABC Colorex Kraków

Spawanie odbywa się na trzech stanowiskach metodami TIG i MIG. Możliwe jest spawanie stali konstrukcyjnej, nierdzewnej, jak i aluminium. Blachy zgrzewane są z użyciem specjalistycznych zgrzewarek, dogrzewając według potrzeb kołki gwintowane, nakrętki. Wiercenie oraz fazowanie otworów odbywa się na trzech wiertarkach stołowych.

Klient otrzymuje produkt w pełni przygotowany do montażu.

Więcej informacji na stronie internetowej ABC Colorex Kraków

ABC COLOREX Sp. z o.o.
ul. Łuczanowicka 30
31-766 Kraków
tel.: +48 12 688 66 00
e-mail: abc@colorex.pl
www.colorex.pl

Artykuł Sponsorowany