Agatka zmarła w ten weekend po ciężkiej chorobie

i

Autor: Archiwum prywatne, SHUTTERSTOCK Agatka zmarła w ten weekend po ciężkiej chorobie

Tragiczna informacja

Agatka z Częstochowy nie żyje. Nowotwór nie dał szans 8-latce. "Była dzielną, odważną, pełną życia dziewczynką"

2022-08-08 15:38

Nie żyje 8-letnia Agatka z Częstochowy. Dziewczynka od 11 miesięcy zmagała się z nowotworem złośliwym mózgu. Niestety, choroba zakończyła jej życie w sobotę, 6 sierpnia. Bliscy 8-latki w piękny sposób pożegnali dziewczynkę. Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb Agatki.

Agatka z Częstochowy zmarła w wieku ośmiu lat. Dziewczynka od 11 miesięcy zmagała się z guzem mózgu o najwyższym, IV stopniu złośliwości. W sieci pojawiła się zbiórka na leczenie dziewczynki. Na jej leczenie od samego początku zebrano ponad 4,7 miliona złotych. W grudniu ubiegłego roku Agatka poleciała do San Diego. Potem trafiła na leczenie do Włoch. Niestety, na początku lipca jej bliscy poinformowali o wznowieniu. Nowa metoda leczenia okazała się dla organizmu Agatki zbyt wykańczająca. Podjęto decyzję o przerwaniu leczenia.

Szczegóły: Guz mózgu zabija 7-letnią Agatkę. O jej życie walczą lekarze w USA. "Wiemy, że nie jesteśmy sami"

- Wspólnie z lekarzami doszliśmy do wniosku, że Agacia już więcej nie jest w stanie znieść. Jest wykończona prawie rocznym, intensywnym leczeniem. Kontynuowanie jakiejkolwiek terapii jest za bardzo ryzykowne dla niej samej, a to i tak niestety nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Tego wszystkiego jest już za dużo a jej organizm właśnie powiedział - przyznała pani Katarzyna, mama Agatki.

Dokładnie 13 lipca dziewczynka obchodziła swoje ósme urodziny. - Była radość, był uśmiech, była rodzinka, był tort, były prezenty, był dzień pełen przytulasów, buziaków i to we własnym domu - pisała mama dziewczynki. Niestety, prawie miesiąc później poinformowano o śmierci dziewczynki.

Czytaj również: Lenka odeszła z tego świata w ramionach mamy. "Jesteś częścią naszych serc"

- Z wielkim bólem w sercu pragniemy poinformować, iż w sobotę 06.08.2022 wieczorem, po 11 miesiącach walki z nowotworem odeszła nasza Waleczna Agacia. Była dzielną, odważną, pełną życia dziewczynką. Codziennie zachwycała nas swoim humorem, pomysłami i przemyśleniami. Uwielbiała wyzwania i nigdy się nie poddawała. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i dobroci. Taką ją pamiętamy, taka pozostanie na zawsze w naszych sercach - napisała pani Katarzyny.

Pogrzeb Agatki będzie miał miejsce w środę, 10 sierpnia o godz. 13:00 w kościele św. Jana Kantego w Częstochowie przy ul. Czecha 2. Po uroczystości dziewczynka spocznie na cmentarzu komunalnym.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE