ATAK NOŻEM w Bielsku-Białej! 28-letni Ukrainiec wbił ostrze znajomemu

2019-09-19 8:26 RS
Zatrzymany Ukrainiec
Autor: Policja Bielsko-Biała

28-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany za atak nożem na swojego 21-letniego znajomego. Mężczyzna wbił ostre narzędzie kilkukrotnie swojej ofierze, a dwóm innym mężczyznom groził tym samym.

Do szokującego zdarzenia doszło 15 września w Bielsku-Białej. W budynku służącym jako hostel jeden z lokatorów zaatakował swojego znajomego nożem, zadając mu kilka ciosów. Groził śmiercią jemu i dwóm innym mieszkańcom obiektu.

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze ogniwa patrolowego z drugiego komisariatu. Przed budynkiem czekali na nich pokrzywdzony oraz jego roztrzęsieni znajomi. Na szczęście rany zaatakowanego 21-latka nie okazały się groźne dla jego życia. Sprawca zamknął się w mieszkaniu. Policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych z bielskiego pogotowia ratunkowego, a sami poszli schwytać sprawcę, którego szybko obezwładnili i zatrzymali. Okazał się nim 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. W czasie ataku na swoich znajomych był trzeźwy.

- Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej. Zebrali oni materiał dowodowy i doprowadzili obcokrajowca do prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował na 3 miesiące podejrzanego. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 15 lat za kratami, przy czym kara nie może być w takim przypadku krótsza niż 3 lata - podaje bielska policja.