ATAK ZIMY w Śląskiem! Pierwszy śnieg spadł w Beskidach! Zobaczcie [ZDJĘCIA]

2020-10-13 8:03
ATAK ZIMY w Śląskiem! Pierwszy śnieg spadł w Beskidach! Zobaczcie [ZDJĘCIA]
Autor: skrzyczne.cos.pl

Atak zimy w Śląskiem! W poniedziałek i we wtorek w nocy biały puch pojawił się na południu naszego województwa. Dzięki kamerkom internetowym możemy m.in. zobaczyć zasypane Skrzyczne! W ubiegłym roku śniegu było jak na lekarstwo. Czy tym razem zima zawita na Śląsk na stałe? Czytaj na se.pl.

Zima na Śląsku? Biały puch pojawił się w Beskidach!

W poniedziałek oraz ubiegłej nocy w Beskidach spadł śnieg! W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania z zasypanych gór. Biały puch opanował m.in. Skrzyczne. Na obrazie z kamery zamontowanej w górnej stacji kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku widać spore ilości śniegu. Pojawił się on również na Hali Łabowskiej na obszarze Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Śnieg spadł również na Baraniej Górze, Klimczoku i Czantorii. Poniżej można zobaczyć zdjęcia.

Kiedy spadnie śnieg? On już pada!

Śnieg w Beskidach w październiku nie jest niczym nadzwyczajnym. Po ostatniej zimie, gdy białego puchu było naprawdę mało, można się wręcz cieszyć, że zima zawitała do naszego kraju. Jest to spowodowane m.in. niżem Gisela, który przynosi nad Polskę intensywne opady deszczu i śniegu głównie w południowej części Polski. Towarzyszą im silne wichury.

Zima także w Małopolsce. Zobaczcie zdjęcia!

Czy w tym roku w Polsce będzie zima z prawdziwego zdarzenia? Niewiele na to wskazuje, biorąc pod uwagę prognozy amerykańskich naukowców. Wedle ich przewidywać zima w tym roku będzie podobna do tych w ostatnich latach - bardziej przypominać będzie jesień aniżeli zimę. W grudniu temperatura może oscylować wokół 4 stopni Celsjusza. Z kolei w styczniu ma spaść poniżej zera. Wtedy możemy liczyć, że śnieg pojawi się na dłużej.

O szczegółach tej prognozy przeczytacie tutaj >>> Kiedy przyjdzie zima? Amerykańska prognoza pogody na zimę 2020/2021

Iga Świątek dopiero się rozpędza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE