Małopolska zasypana ŚNIEGIEM! Spadło kilka centymetrów, drogi są białe i śliskie [ZDJĘCIA]

2020-10-13 7:25

W nocy z poniedziałku na wtorek w Małopolsce spadł pierwszy jesienny śnieg. Według synoptyków opady śniegu lub deszczu ze śniegiem pod Tatrami mają utrzymać się do niedzieli, a temperatura będzie oscylowała w okolicach zera stopni Celsjusza. Na drogach w regionie panują bardzo trudne warunki.

Śnieg w Małopolsce. Pogoda zaskoczyła

W nocy z 12 na 13 października w Małopolsce po raz pierwszy w tym sezonie zrobiło się biało. Opady śniegu zaskoczyły nie tylko mieszkańców Zakopanego i powiatu tatrzańskiego, ale także innych małopolskich regionów. Śnieg spadł także w powiecie nowotarskim, suskim i myślenickim.

Na drogach zalega cienka warstwa śniegu lub błoto pośniegowe, a kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu między innymi na zakopiance.

Atak zimy. Ratownicy TOPR ostrzegają

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają, że na najbliższą dobę zapowiadane są duże opady śniegu, które stworzą bardzo trudne i ryzykowne warunki do uprawiania turystyki, a przy dużej intensywności opadów, w Tatrach może pojawić się zagrożenie lawinowe.

- Zdecydowanie odradzamy wszelkich wyjść w wyższe partie Tatr, powyżej górnej granicy lasu, do czasu poprawy warunków - czytamy w komunikacie TOPR.

Protesty antymaseczkowców. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 130
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE