Autobus wjechał w dziecko na przystanku

i

Autor: Adrian Bień

WYPADEK W SOSNOWCU

Autobus wjechał w kobietę i 2-letnie dziecko na przystanku. Tragiczne doniesienia!

2023-09-26 9:45

Do koszmarnego wypadku doszło dziś, 26 września, przed godziną 7:00 rano na przystanku przy ul. Orląt Lwowskich w Sosnowcu. Z nieznanych dotąd przyczyn kierowca autobusu PKM Jaworzno nagle zjechał z drogi i wjechał w przystanek, na którym przebywała kobieta z 2-letnim i 5-miesięcznym dzieckiem. Do akcji natychmiast wkroczyły służby, a ranną 28-latkę i 2-letnie dziecko przetransportowano do szpitala, gdzie trafił także 59-letni kierowca autobusu. Niemowlak nie doznał żadnych obrażeń. Spółka PKM Jaworzno już zdążyła odnieść się do sprawy.

Autobus wjechał w kobietę z dwójką małych dzieci. Tragiczne doniesienia

Tragiczne doniesienia z Sosnowca. Przed godz. 7:00 rano na przystanku Modrzejów-Rynek przy ul. Orląt Lwowskich przebywała kobieta wraz ze swoim 2-letnim i 5-miesięcznym dzieckiem. Nagle, z nieznanych jeszcze przyczyn, autobus spółki PKM Jaworzno zjechał z drogi i wjechał w czekających na przystanku pasażerów. Na miejscu wypadku natychmiast pojawiły się wszystkie służby, a ranną kobietę i 2-letnie dziecko od razu przetransportowano na sygnale do szpitala. Trafił też tam 59-latek, który kierował autobusem. Na razie nie wiadomo, jaki jest ich stan. 5-miesięczne dziecko nie doznało żadnych obrażeń.

PKM Jaworzno komentuje wypadek z udziałem kierowcy i podaje przyczynę

Spółka PKM Jaworzno od razu odniosła się do tragicznych doniesień w mediach społecznościowych i wydała oficjalny komunikat w sprawie: 

Szanowni Państwo. Dzisiaj, 26 września około godz. 6:55 jeden z naszych autobusów uległ wypadkowi na przystanku SOSNOWIEC MODRZEJÓW RYNEK. Obecnie na miejscu trwają działania służb. Wszystkim poszkodowanym udzielona została pomoc medyczna. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Wstępne ustalenia mówią o zasłabnięciu kierowcy naszego autobusu. Obecnie badane są okoliczności zdarzenia - napisała na swoim profilu spółka.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Korek zaczyna się od wjazdu do Sosnowca i ciągnie się przez DK 79 aż do ronda z ul. Powstańców tuż przed Mysłowicami.

Policja o wypadku na przystanku autobusowym

- Doszło do zdarzenia drogowego w postaci potrącenia pieszego przez autobus komunikacji miejskiej linii E. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem marki Solaris, 59-letni mieszkaniec Jaworzna, z nieustalonych przyczyn wjechał na przystanek autobusowy Modrzejów-Rynek, potrącając 28-letnią kobietę oraz dwójkę dzieci w wieku 2 lat oraz 5 miesięcy. 28-letnia mieszkanka Sosnowca została przetransportowana do Szpitala Miejskiego w Mysłowicach, natomiast 2-letni chłopiec został przewieziony do Szpitala Miejskiego Katowice-Ligota. Na chwilę obecną nie jest znany ich stan zdrowia. 5-miesięczny chłopiec nie doznał żadnych obrażeń. Kierujący autobusem został przetransportowany do Szpitala Miejskiego w Sosnowcu. Zarówno kierujący pojazdem jak i pokrzywdzeni byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia swoje czynności wykonywała policja, straż pożarna i służby medyczne. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn tego zdarzenia - przekazał w komunikacie Błażej Czernecki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Kierowca autobusu uderzył w BMW stojące na przystanku. Doszło do awantury i przepychanek

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś wyborcą Prawa i Sprawiedliwości

Pytanie 1 z 10
Czy uważasz, że polski rząd powinien żądać reparacji wojennych od Niemiec, nawet za cenę ochłodzenia wzajemnych stosunków?