"Baltic for all": Wyjątkowy projekt dla ludzi z pasją. Podejmij wyzwanie!

2021-04-19 6:00 Artykuł sponsorowany
Baltic for All
Autor: mat. prasowe

Wiele osób marzy o wykonywaniu ciekawej pracy. Gdy dodatkowo połączymy zawód z niesieniem pomocy osobom doświadczonym przez los, jest to wyjątkowe wyzwanie, które daje dodatkową satysfakcję. Do tego niezbędne są jednak odpowiednie umiejętności. Można je zdobyć dzięki projektowi "Baltic for All", realizowanym w nowym Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie. Tam, na jeziorze Resko, pod okiem wykwalifikowanej kadry, można zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie, by zostać instruktorem żeglarstwa, windsurfingu czy kitesurfingu dla osób z niepełnosprawnościami.

"Baltic for All" to jedyny w swoim rodzaju międzynarodowy projekt, którego głównym celem jest stworzenie specjalnego kursu dla instruktorów żeglarstwa, kitesurfingu i windsurfingu. Kurs organizowany w ramach projektu ma przygotować instruktorów do pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Grupą docelową są stowarzyszenia osób z niepełnosprawnościami, kluby sportowe, żeglarskie, trenerzy żeglarstwa, kitesurfingu i windsurfingu, a także indywidualni odbiorcy.

Przygotowanie takiego kursu jest nie lada wyzwaniem, gdyż wiąże się z przygotowaniem do pracy z osobami o różnych niepełnosprawnościach. Instruktorzy będą trenować zarówno osoby niewidome, niesłyszące czy z zaburzeniami narządów ruchu, w tym poruszające się na wózkach.

Baltic for All
Autor: mat. prasowe
Baltic for All
Autor: mat. prasowe

Liderem projektu jest Gmina Kołobrzeg. "Baltic for All" jest jednak projektem o międzynarodowym zasięgu. Jego partnerami są Uczniowski Klub Żeglarski „Błękitni” z Grzybowa, Dystrykt Silute z Litwy, a także Klub Żeglarski Barth z Niemiec.

W ramach projektu zakupiono specjalistyczny sprzęt. Są to łodzie Hansa 303 dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami różnego typu. Ich wyposażenie jest dostosowane do obsługi przez osoby z niepełnosprawnościami. W łodzi zmieści się także pasażer lub instruktor, który może pomóc w razie potrzeby.

Baltic for All
Autor: mat. prasowe
Baltic for All
Autor: mat. prasowe

Zajęcia w ramach programu "Baltic for All" odbywają się w pięknym nowym Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie nad jeziorem Resko. Panują tam świetne warunki dla żeglarzy, kitesurferów i windsurferów. Jezioro Resko jest także idealnym miejscem do nauki. Jest ono płytkie, co zapewnia bezpieczeństwo. Dobre warunki do uprawiania tych dyscyplin sportu zapewnia mocny wiatr, który jednak ze względu na specyfikę jeziora, nie powoduje wysokich, a co za tym idzie - niebezpiecznych fal.

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie to wielofunkcyjny obiekt z nowoczesną mariną, pełniący m.in. funkcje szkoleniowo-konferencyjne. Posiada w pełni wyposażone pomieszczenia socjalne i sanitarne. Centrum jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się również taras widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na jezioro Resko.

Budowa Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie rozpoczęła się w 2017 roku. Inwestycja warta około 15 milionów złotych była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Ośrodek został otwarty w lipcu 2020 roku i stał się uzupełnieniem Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego - jednego z najefektywniejszych produktów turystycznych ostatniej dekady w regionie.

Więcej szczegółów dotyczących projektu "Baltic for All" można znaleźć na stronie internetowej baltic4all.eu. Informacje o Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej można znaleźć tutaj.

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie
Autor: mat. prasowe
Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie
Autor: mat. prasowe

Projekt Baltic For All jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Południowy Bałtyk 2014-2020.

Artykuł sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE