Barbórka 2020. Górnicze imprezy ODWOŁANE! Biesiady nie będzie. Jest jeden WAŻNY powód

i

Autor: Archiwum: Kancelaria Prezydenta Barbórka 2020. Górnicze imprezy ODWOŁANE! Biesiady nie będzie. Jest jeden WAŻNY powód

Barbórka 2020. Górnicze imprezy ODWOŁANE! Biesiady nie będzie. Jest jeden WAŻNY powód

2020-10-07 11:24

Wszystko wskazuje na to, że barbórka 2020 w województwie śląskim, czyli słynna, tradycyjna górnicza impreza, w tym roku się nie odbędzie. Pierwsze decyzje w spółkach górniczych już zapadły. Powód jest jeden, dość oczywisty, ale niezmiernie ważny. Znamy szczegóły!

Barbórka 2020 w tym roku się nie odbędzie! Wszystko wskazuje na to, że spółki górnicze odwołają słynne karczmy piwne i biesiadne imprezy, na których zbierają się pracownicy kopalń. Często towarzyszą im wówczas członkowie rządu: niejednokrotnie zdarzało się, że gościł na nich m.in. premier RP Mateusz Morawiecki czy prezydent RP Andrzej Duda. Teraz, z powodu szalejącej pandemii koronawirusa, może być inaczej. Pierwsze decyzje już zapadły! "Odwołujemy oczekiwane przez Was imprezy związkowe, karczmy, bale barbórkowe, comber. Życie i zdrowie Waszych rodzin i Was samych jest naszą nadrzędną wartością", czytamy wypowiedź Jana Młynarczyka, przewodniczącego Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych z oddziału Polkowice/Sieroszowice, w opublikowanym komunikacie. KGHM Polska Miedź wydała rozporządzenie, które zakazuje w tym roku organizacji imprez barbórkowych. 

Jak pisze "Dziennik Zachodni", o odwołaniu karczmy piwnej zdecydował już np. Bronisław Capłap z Radlina, który od 26 lat organizował i prowadził gwarki dla górników z kopalni Marcel. - Powód jest oczywisty. Przez koronawirusa - przyznaje w rozmowie z gazetą.

Oczywiście organizatorzy zapowiadają, że po ustaniu epidemii wrócą do tej pięknej tradycji. A co w przypadku pozostałych spółek górniczych? Wciąż trwają rozmowy. W Polskiej Grupie Górniczej ma pojawić się w tej sprawie uchwała zarządu, ale jeszcze nie teraz. "W najbliższym czasie", mówi rzecznik Tomasz Głogowski. Jeśli karczmy gdziekolwiek miałyby się odbywać, to tylko w kameralnym gronie. Podobnie jak coroczne odznaczenia, do których dochodzi podczas Barbórek. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Będziemy do tej sprawy wracać. 

Lekarz orzecznik uzdrowił mojego syna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany