Bezdomna z Jaworzna została aresztowana. Za atak na 6-latkę grozi jej OGROMNA kara!

2020-07-16 7:32 Bartosz Wojsa

Dzięki przypadkowemu świadkowi, który rozpoznał ze zdjęcia poszukiwaną kobietę, 46-letnia bezdomna, podejrzewana o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka w Jaworznie, została zatrzymana. Decyzją sądu, kobieta została aresztowana. Grozi jej ogromna kara!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13 lipca), ok. godz. 21:00, przy ul. Matejki w Jaworznie. Zatrzymana kobieta podeszła do bawiących się tam dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem. Poszkodowaną okazała się 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ligocie. Z relacji świadków oraz zapisu monitoringu, policjanci natychmiast wytypowali sprawczynię, którą okazała się 46-letnia kobieta bez stałego miejsca pobytu.

- Zdjęcie i rysopis zostały opublikowane na stronach internetowych policji i udostępniane przez internautów. We wtorek (14 lipca) przed południem, para mieszkańców Chrzanowa, przejeżdżając obok jednego z przystanków na terenie swojego miasta, rozpoznała w siedzącej tam kobiecie poszukiwaną za poniedziałkowe usiłowanie zabójstwa 6-letniej dziewczynki. O swoich spostrzeżeniach świadek poinformował dyżurnego w Jaworznie, który poprosił o pomoc kolegów z Chrzanowa - relacjonują śląscy funkcjonariusze. 

Chwilę później kobieta została już przez nich zatrzymana, a następnie przekazana policjantom z Jaworzna. W środę (15 lipca) 46-latka w Prokuraturze Rejonowej w Jaworznie usłyszała zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, lecz nie przyznała się do winy i złożyła lakoniczne wyjaśnienia. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

- Sąd przychylił się do tego i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet dożywotnie więzienie - mówią policjanci. 

Ryzykował swoim życiem, by ocalić inne! Wyciągnął z wody 65-latka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.