Bytom: Zwyrodnialec porzucił piękne szczeniaki. Pieski umarły w męczarniach [ZDJĘCIA]

2020-07-16 8:54 Bartosz Wojsa

Bytom: Zwyrodnialec porzucił cztery piękne szczeniaki, kiedy dowiedział się, że chorują na straszną chorobę: parwowirozę. Psy umierały w męczarniach i konwulsjach! Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Bytomiu robiło wszystko, by im pomóc. Niestety, nie udało się uratować zwierząt. Teraz trwają poszukiwania osoby, która jest za to odpowiedzialna!

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z Bytomia poinformowało, że w zeszłym tygodniu ktoś wyrzucił na posesję jednej z inspektorek TOZ cztery szczeniaki z parwowirozą, straszliwą chorobą, która dotyka zwierząt. Chore były dwa husky, berneński pies pasterski i chihuahua. Wycieńczone, odwodnione, z objawami neurologicznymi. Pieski natychmiast zostały przetransportowane do lekarza weterynarii, gdzie zostały otoczone opieką. Wykonano testy które potwierdziły parwowirozę.

- Dostały leki przeciwbólowe, kroplówki i podano surowce. Szczeniaki najprawdopodobniej są z jakiejś hodowli, dwa w typie husky, jeden bernenczyk i chihuahua.
Sprawa została zgłoszona na policji - informowało TOZ w Bytomiu.

Lekarze weterynarii robili, co w ich mocy, by uratować zwierzęta. Niestety, już pierwszej nocy zmarły dwa szczeniaki husky. 

- O godz 2. w nocy stan szczeniaków zaczął się pogarszać. Z minuty na minutę było coraz gorzej. Pieski zaczęły się dusić, wykrzywiało im główki. Lekarz weterynarii stwierdził zgon. Musieliśmy się poddać. Odeszły za tęczowy most razem. Żegnajcie maleństwa - napisali w mediach społecznościowych pracownicy TOZ w Bytomiu.

Jednocześnie zaapelowali o pomoc w ustaleniu sprawcy porzucenia szczeniaków. „Pomóżcie nam znaleźć zwyrodnialca, dla którego liczy się tylko kasa. Wyrzucił – niczym śmieci – cztery chore szczeniaki” – napisali na Facebooku. 

Jeśli ktoś ma informacje na ten temat, proszony jest o kontakt telefoniczny pod nr tel. 607 853 908 lub 505 410 623. TOZ w Bytomiu gwarantuje anonimowość.

Strzelanina w Piekarach Śląskich! 23-latek strzelał do policjantów. Chciał ich zabić!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.