Bielsko-Biała: 12-latka skatowana nożem przed podstawówką. Nowe fakty. Jest w ciężkim stanie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Alexas_Fotos; Śląska Policja Bielsko-Biała: 12-latka skatowana nożem przed podstawówką. Nowe fakty. Jest w ciężkim stanie

Bielsko-Biała. 12-latka zaatakowana nożem przed szkołą. Dziewczynka jest w ciężkim stanie

2022-05-05 18:43

Atak nożownika przed szkołą podstawową w Bielsku-Białej. Policja i lekarze podają nowe fakty na temat zdarzenia. Śledczy pokazali też podstać 41-letniego napastnika. Wciąż nie wiemy jednak, co nim kierowało. 12-latka została zaatakowana nożem przed szkołą podstawową nr 22. Jak i dlaczego doszło do tej zbrodni? Dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tamtejsi lekarze określili jej stan jako ciężki.

Bielsko-Biała. Sceny grozy w centrum miasta. W czwartek (5.05), około godz. 13.00, przed szkołą podstawową nr 22 nożownik zaatakował 12-latkę! Dziewczyna została kilkukrotnie ugodzona ostrzem. To cud, że przeżyła. Z obrażeniami ciała zagrażającymi jej życiu trafiła do szpitala.

Bielsko-Biała: Nożownik zaatakował 12-latkę. Zajmują się nią lekarze. Jest w ciężkim stanie

Brutalny atak na terenie przed szkołą podstawową przeraził mieszkańców! W sprawie pojawiają się nowe informacje. Policja pokazała zdjęcie sylwetki napastnika. Wciąż nie wiemy, co nim kierowało. Nowe informacje na temat stanu 12-latki napływają też od lekarzy, którzy walczą o jej życie.

Dziewczynka najpierw trafiła do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, a później została przetransportowana śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tamtejsi lekarze określili jej stan jako ciężki.

Policja, krótko po całym zajściu potwierdziła, że kilka ran, jakie zadał 12-latce napastnik, spowodowały poważne obrażenia, zagrażające nie tylko jej zdrowiu, ale też życiu.

Express Biedrzyckiej 05.05 (gen. Mirosław Różański, Tomasz Terlikowski, dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski

Bielsko-Biała. To on zaatakował nożem 12-latkę. Kim jest napastnik?

Policjanci z Bielsko-Białej pokazali napastnika. To 41-letni mężczyzna. Został zatrzymany krótko po ataku, w którym ranna została 12-latka. Kim jest nożownik z Bielsko-Białej? Na razie śledczy nie zdradzają jego tożsamości, nie znamy też potencjalnych motywów jego działania. Zbrodni, której się dopuścił, nie sposób jednak usprawiedliwić czy wytłumaczyć.

Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania 41-letniego mężczyzny, który dzisiaj ok. 13.00 na terenie szkoły podstawowej w centrum miasta poważnie zranił nastoletnią uczennicę tej szkoły – informują policjanci, zajmujący się tą sprawą. – Obecnie bielscy kryminalni wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz ustalają, co było przyczyną ataku.

Brutalny atak na terenie szkoły. Jak to możliwe? Rodzice przerażeni

Do bestialskiego ataku doszło na terenie szkoły podstawowej, przed budynkiem. Rodzice dzieci – nie tylko na Śląsku, ale w całym kraju – są przerażeni. Mnożą się pytania o bezpieczeństwo najmłodszych. Śledczy, którzy badają sprawę ataku w Bielsku-Białej, będą wyjaśniać także kwestie bezpieczeństwa uczniów.

41-letni napastnik wszedł na teren obejścia szkoły i z nieustalonych na razie przyczyn zadał kilka ciosów nożem 12-latce – informował w rozmowie z PAP, krótko po zdarzeniu rzecznik bielskiej policji, asp. szt. Roman Szybiak. – Dziewczynka została zabrana do szpitala z obrażeniami, które zagrażają życiu – podał wówczas policjant.

Sprawą zajmują się bielscy prokuratorzy i policja. Sprawca ataku zostanie wkrótce przesłuchany. Być może śledczym wyjawi motywy swojego działania. Więcej informacji na temat ataku nożownika w Bielsku-Białej już wkrótce na SE.pl.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE