Bielsko-Biała: Drogowcy wybudują odcinek S1 Dankowice – Suchy Potok. Podpisano umowę!

2020-08-03 14:17 Bartosz Wojsa
Bielsko-Biała: Drogowcy wybudują odcinek S1 Dankowice – Suchy Potok. Podpisano umowę!
Autor: arc. Bielsko-Biała: Drogowcy wybudują odcinek S1 Dankowice – Suchy Potok. Podpisano umowę!

Stało się! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S1 łączącej Bielsko-Białą z aglomeracją śląską. Wykonawcą odcinka S1 Dankowice – Suchy Potok o długości 12 km jest konsorcjum firm Mirbud i PBDiM Kobylarnia. Wartość kontraktu wyniosła 586,7 mln złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S1 łączącej Bielsko-Białą z aglomeracją śląską. Wykonawcą odcinka S1 Dankowice – Suchy Potok o długości 12 km jest konsorcjum firm Mirbud i PBDiM Kobylarnia. Wartość kontraktu to 586,7 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w systemie "projektuj i buduj" w latach 2020-2023.

- Zadaniem wykonawcy będzie budowa  m.in. dwujezdniowej drogi ekspresowej, po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), dwóch węzłów drogowych, a także dróg obsługujących tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy - podaje RynekInfrastruktury.pl. 

Droga ekspresowa S1 połączy Pyrzowice (A1) z południową granicą Polski i słowacką autostradą D3. Docelowo trasa ta będzie mieć długość 135 km.

Jak podaje RynekInfrastruktury.pl, "realizacja drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej pozwoli na połączenie istniejących odcinków S1 z Bielska-Białej w kierunku Zwardonia (oraz trasę S52 z Bielska-Białej do Cieszyna) z S1 od Mysłowic w stronę Dąbrowy Górniczej i lotniska Katowice w Pyrzowicach". - Stanie się ona nie tylko ekspresowym połączeniem od granicy państwa w Zwardoniu do lotniska w Pyrzowicach i autostrady A1, ale także ważnym połączeniem międzynarodowym - czytamy. 

Barszcz Sosnowskiego straszy w Jeleniej Górze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.