Bielsko-Biała. Policjanci przeszukali dwóch dzieciaków koło galerii handlowej. Szokujące odkrycie

2021-09-21 14:43
Policjant
Autor: Pixabay

Policjanci z Bielska-Białej patrolowali ulice miasta. Skupiali się na punktach, gdzie gromadzi się młodzież. Jak to często bywa w takich sytuacjach, czasami udaje się złapać kogoś na gorącym uczynku. Tak było i tym razem. Głównymi bohaterami tej historii są 14- i 15-latek, a także będąca w ich posiadaniu marihuana.

Policjanci z Bielska-Białej patrolują różne punkty w mieście. Także te, gdzie jak informują dochodzi do zjawisk demoralizacji młodzieży. Podobnie było i tym razem. - Policjanci z pododdziału w Wapienicy sprawdzali okolice rzeki Białej w rejonie popularnego centrum handlowego przy ulicy Mostowej, gdzie miały miejsca zgłoszenia o zażywaniu przez młodzież narkotyków i dopalaczy - podaje bielska komenda. Akurat tam nawinęło się dwóch chłopaczków w wieku 14 i 15 lat. Okazało się, że mieli przy sobie marihuanę. - Narkotyk został zabezpieczony, a chłopcy po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani rodzicom. O dalszym losie nastolatków zdecyduje niebawem sąd rodzinny - podają policjanci z Bielska-Białej. - Kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich i przeciwdziałania ich demoralizacji reguluje ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Używanie przez dzieci i młodzież alkoholu, tytoniu, narkotyków lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest przejawem demoralizacji, a każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu czynu karalnego przez nieletniego, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym sąd rodzinny lub Policję - podsumowują całą sytuację mundurowi.

Pseudokibice zatrzymani. Działali w grupie przestępczej. Rozprowadzali narkotyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE