Brutalna napaść na policjanta w Żorach. Sprawca bił i kopał go po całym ciele!

2020-06-16 9:18
Brutalna napaść na policjanta w Żorach
Autor: Policja Żory

Brutalna napaść na funkcjonariusza policji w Żorach. 25-letni bezdomny zaatakował mundurowego kilka dni temu na ulicy. Mężczyzna bił policjanta bez opamiętania - uderzał go w twarz, kopał nawet po głowie! Na szczęście poszkodowanemu nic poważnego się nie stało. Napastnik wpadł w ręce policjantów.

Jak podaje żorska komenda do zdarzenia doszło kilka dni temu w środku nocy. Na jednej z ulic miasta 25-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania zaatakował policjanta wracającego do domu. Zaczęło się od wyzwisk, potem przeszedł do rękoczynów. - Mężczyzna był agresywny i wyjątkowo wulgarny. Uderzał w twarz, kopał po całym ciele, a nawet po głowie - relacjonują policjanci. Po chwili uciekł z miejsca zdarzenia. Policjantowi na szczęście nic poważniejszego się nie stało.

25-letni sprawca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa przeciwko mieniu. Brutalny atak na policjantów sprawił, że mężczyzna został błyskawicznie zatrzymany na terenie miasta.

- Dwa dni później natomiast, wraz z prokuratorem, wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu. Śledczy udowodnili mu także kradzieże telefonu i portfela z dokumentami, których dopuścił się w lipcu ubiegłego roku - podają policjanci.

Jak podsumowuje komenda w Żorach sąd przychylił się do wniosku śledczych i wysłał 25-latka do aresztu. Za popełnione przestępstwa, także o charakterze chuligańskim, grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Zadźgał nożem kolegę. Poszło o kobietę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE