Brutalne pobicie na Śląsku. Nie żyje 63-latek, jego oprawca zatrzymany!

2022-01-13 16:23
Brutalne pobicie na Śląsku. Nie żyje 63-latek, jego oprawca zatrzymany!
Autor: Śląska Policja Brutalne pobicie na Śląsku. Nie żyje 63-latek, jego oprawca zatrzymany!

Nawet całą resztę swojego życia może spędzić w więzieniu 45-latek z Lędzin, który usłyszał zarzut brutalnego pobicia 63-latka. Poważnie poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w Tychach w minioną sobotę, dzień później zmarł. Sprawą zajęli się śledczy, a zgromadzony materiał dowodowy wskazał, że to właśnie 45-letni mieszkaniec Lędzin najprawdopodobniej skatował zmarłego. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Jak przypomina biuro prasowe śląskiej policji, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to jedno z poważniejszych przestępstw w kodeksie. Za tę zbrodnię przewidziana jest nawet kara dożywotniego więzienia.

45-latek z Lędzin, podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 63-letniego mężczyzny, został zatrzymany przez kryminalnych z Bierunia w minioną sobotę. Dwie godziny wcześniej do szpitala w Tychach trafił 63-latek. Obrażenia na jego ciele wskazały, że poszkodowany został wcześniej brutalnie pobity. Zebrany przez śledczych materiał bez cienia wątpliwości dowiódł, że to właśnie mieszkaniec Lędzin był odpowiedzialny za pobicie. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka.

- Prokurator wnioskował o areszt dla podejrzanego. Tyski sąd przychylił się do tego i lędzinianin został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach - opowiada Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowa tyskiej policji.

Teraz sprawca brutalnego pobicia musi liczyć się z konsekwencjami swojej agresji.

- Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to jedno z poważniejszych przestępstw. Jeżeli jego następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nie mniejszej niż 5 lat. Górną granicą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności - podkreśla biuro prasowe śląskiej policji.

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem
Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE