FEST Festival zwija manatki. Cisza zamiast głośnej muzyki w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

i

Autor: Photo Art Service

FEST Festival 2023

Burza w Internecie po odwołaniu FEST Festivalu. "Gdzie są moje pieniądze?!"

Żenujące, pokaz koncertowej niekompetencji, zejdźcie nam z oczu - to tylko kilka z tysięcy negatywnych komentarzy wobec decyzji organizatorów o odwołaniu FEST Festivalu. Ci, którzy kupili bilety, czują rozczarowanie i boją się, że nie odzyskają pieniędzy. A ci, którzy obserwują cały dramat z boku, mówią wprost: to jest szwindel, jakich mało. Pojawiły się nawet porównania do słynnego Fyre Festivalu.

FEST Festivalu nie będzie - poinformowali w piątek 4 sierpnia wieczorem organizatorzy wydarzenia. Zrobili to zaledwie 5 dni przed rozpoczęciem imprezy. Imprezy, która jest jednym z największych i najbardziej wyczekiwanych festiwali w regionie. 

Organizatorzy tłumaczyli się m.in. kryzysem w branży eventowej i niską frekwencją. Podali, że liczba uczestników osiągnęła niewiele ponad 50 proc. szacowanej frekwencji. Z tego względu organizacja festiwalu stała się "niemożliwa do zrealizowania w tym roku". 

Burza w Internecie po oświadczeniu o odwołaniu FEST Festivalu w Parku Śląskim

Oświadczenie o odwołaniu imprezy pojawiło się na oficjalnym profilu festiwalowym na Facebooku. Organizatorzy od razu wyłączyli możliwość komentowania pod postem. Tym i kilkudziesięcioma kolejnymi. Wchodząc na profil FEST Festivalu, nie można skomentować właściwie nic. 

Jedyne miejsce, gdzie nie ma blokady, to facebookowa strona wydarzenia. To właśnie tam, pod oświadczeniem o odwołaniu, wywiązała się prawdziwa burza. Internauci nie zostawili na organizatorach suchej nitki. Krytykowali sposób komunikacji z uczestnikami wydarzenia, amatorską organizację i niekompetencję. Niektórzy nawet porównują chorzowską imprezę do Fyre Festivalu - "luksusowej" imprezy muzycznej na Bahamach, która okazała się kompletną klapą i oszustwem. 

Podobne dyskusje toczą się na Twitterze w wątkach dyskusyjnych na temat festiwalu w Parku Śląskim. Wielu komentujących zastanawia się, czy uczestnicy imprezy odzyskają pieniądze za bilety. I szczerze współczują tym, którzy kupili drogie karnety (niektóre kosztowały nawet ponad 800 zł!). 

Poniżej publikujemy kilka przykładowych komentarzy, które pojawiły się w social mediach na temat odwołania FEST Festivalu (pisownia oryginalna):

 • "Organizacyjnie Stal Mielec"
 • "Niekompetencji nie da się usprawiedliwić"
 • "Beznadziejna komunikacja, oświadczenie typu: przykro nam, ale co złego to nie my"
 • "Inni organizatorzy podołali pomimo przeciwności losu, inflacji, wojny, odbili się po pandemii itd. Organizując tak ogromne wydarzenie trzeba analizować, kalkulować, przewidywać. Jestem zawiedziona, rozczarowana, zażenowana, smutno"
 • "Nie oszukujmy się, ale z tym lineupem za tą cenę to nie mogło się udać. W zasadzie to nie wiadomo w którą stronę chcieliście iść, a szkoda, bo miejscówka i klimat była, ale spie*doliliście koncertowo. Zachowajcie chociaż resztki godności i oddajecie ludziom kasę"
 • "To są serio jaja. Jeśli jest tu ktokolwiek, kto organizował większy event, to wie, że to jest giga bubel. Jak można nie odwołać festiwalu mając taką niepewną frekwencję?? Trzeba być albo bardzo cwanym, albo bardzo głupim. Jestem rozgoryczona, podporządkowałam cały urlop pod ten festiwal, zrezygnowałam z innych, bo ten pochłonął kupę forsy i miał być prezentem urodzinowym. A kilka dni przed zostaje z jakimś żałosnym oświadczeniem. Zejdźcie nam z oczu, tylko oddajcie kasę"
 • "Zniszczyliście coś co miało ogromny potencjał bo chcieliście złapać 5 srok na raz, pretensje możecie mieć tylko do siebie a nie całego świata. Drzazgę w oku cudzym dojrzy a belki we własnym nie widzi"
 • "co za roszczeniowi artyści i podwykonawcy, którzy żądają płatności z góry od znanych w branży oszustów, którzy nie płacą na czas, no niebywałe XDDDD"
 • "Btw, musisz mieć mocną psyche, i spore pokłady poczucia humoru, by pływać w gównie z szamba które właśnie Ci wypie*doliło ale tak uporczywie zwlekasz z oficjalnym odwołaniem festiwalu, by przynajmniej posta z informacją wrzucić o 21:37 i podratować wartość memiczną"
 • "już jeb*c cenę tych biletów, czy zwrócą czy nie, ale pomyślcie o ludziach którzy zorganizowali sobie urlop, kupili transport, noclegi na te kilka dni. No ogólnie to kiepsko, szkoda. Nie każdy będzie w stanie to odkręcić"
 • "Czyli jednak nikt nie miał zbędnych 5 baniek, no cóż kto by się spodziewał"
 • "To nie jest kraj dla festiwali. Brak umiejętności zarządzania przez organizatorów, protesty mieszkańców, niechęć artystów, utrudnienia administracji, niesprzyjająca pogoda... Który festiwal się z tym nie spotkał. Odechciało mi się koncertów. 1000 zł w plecy"
 • " nigdy nie pytaj: - kobiety o wagę, - faceta o zarobki, - follow the step co się stało z pięcioma bańkami dla podwykonawców i artystów

Wśród internautów nie brakuje osób, które ciepło wspominają poprzednie edycje wydarzenia. Ale nawet w ich oczach tegoroczna klapa stanowi niezmywalną plamę na honorze organizatorów. I zapowiadają, że nawet jeśli w przyszłości odbędą się kolejne edycje, to już nie wezmą w nich udziału. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany