Burze z gradem na Śląsku! IMGW wydało ostrzeżenia [PROGNOZA POGODY, RADAR BURZOWY]

2020-08-10 11:57 Rafał Strzelec
Burze na Śląsku. IMGW wydaje ostrzeżenia! Gdzie jest burza? Sprawdź MAPY
Autor: pixabay.com

Śląskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia na obszarze województwa śląskiego w związku z burzami. Synoptycy prognozują, że wyładowania atmosferyczne mogą być gwałtowne. Będą im towarzyszyły ulewne deszcze i silny wiatr. Sprawdźcie najnowsze prognozy i mapy!

Pogoda. Gdzie będą burze? IMGW wydało ostrzeżenia [BURZE 10.08.2020]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia na obszarze kilku województw w zachodniej i południowej Polsce. Wedle prognoz burze mogą wystąpić również w województwie śląskim. Ostrzeżenie IMGW na Śląsku będzie obowiązywało 10 sierpnia od godz. 14.00 do godz. 23.00. - Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - informuje IMGW.

Ostrzeżenie IMGW I stopnia. Co to oznacza?

Ostrzeżenie I stopnia dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Jest oznaczane na mapie kolorem żółtym. 

Gdzie jest burza? Radar burz i opadów online [MAPY, PROGNOZA POGODY]

Sierpień daje się we znaki, ale głównie z powodu upałów. Meteorolodzy przewidują, że w najbliższych dniach temperatura nadal będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza niemal w całym kraju.  Jednocześnie synoptycy prognozują wystąpienie lokalnych burz i intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? Poniżej prezentujemy mapy, na których można sprawdzić, czy dziś będzie burza.

Dzika impreza piłkarza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.