Bytom. Nie żyje wybitny neurochirurg Jerzy Pieniążek

i

Autor: Tomasz Kawka/East News Bytom. Nie żyje wybitny neurochirurg Jerzy Pieniążek

Bytom. Nie żyje wybitny neurochirurg Jerzy Pieniążek. O jego śmierci poinformował szpital

W wieku 75 lat zmarł dr n. med. Jerzy Pieniążek, wybitny neurochirurg, wieloletni ordynator Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii, w latach 2014 – 2020 dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Przez wiele lat był zaangażowany w prace badawcze, miał w dorobku wiele prac naukowych opublikowanych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Przyczynił się do popularyzacji i rozwoju innowacyjnych metod leczenia, m.in. był współtwórcą systemów stabilizacyjnych kręgosłupa.

Bytom. Nie żyje wybitny neurochirurg Jerzy Pieniążek. O jego śmierci poinformował szpital

Nie żyje wybitny neurochirurg Jerzy Pieniążek, doktor nauk medycznych, Honorowy Obywatel Miasta Bytomia, a także długoletni dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

Czytaj także: Prof. Mariana Zembala zbudował piramidę. Syn: "Ojciec był wielkim budowniczym"

O śmierci lekarza poinformował Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu.

"Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci cudownego człowieka, wybitnego neurochirurga, a przede wszystkim naszego przyjaciela JERZEGO PIENIĄŻKA. Rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim, których śmierć doktora dotknęła składamy wyrazy głębokiego współczucia. Śpij w spokoju drogi Jurku".

Czytaj także: Porażające słowa przyjaciela prof. Mariana Zembali. "Nie wierzę w samobójstwo"

Super Raport 25.03 (Goście: Ryszard Schnepf - były ambasador RP m.in. w USA oraz gen. Waldemar Skrzypczak) Sedno Sprawy: Marcin Ociepa

Jerzy Pieniążek przez wiele lat był zaangażowany w prace badawcze, miał w dorobku wiele prac naukowych opublikowanych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Przyczynił się do popularyzacji i rozwoju innowacyjnych metod leczenia, m.in. był współtwórcą systemów stabilizacyjnych kręgosłupa. 

Czytaj także: Znamy wyniki sekcji prof. Mariana Zembali. Co było przyczyną jego śmierci? "Zostawił list"

Dużą wagę przykładał do przekazywania wiedzy młodszym kolegom. Mawiał: „To jest moja nieśmiertelność”. Cieszył się z sukcesów swoich asystentów, dużą wagę przykładał do ich szkoleń, wysyłał na zagraniczne staże.

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, wspominają go jako człowieka z niezwykłym poczuciem humoru. Z każdym potrafił nawiązać kontakt, bez względu na wiek i wykształcenie. Wspaniały mówca. Jego wykłady cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Przyciągał uwagę słuchaczy wiedzą przeplataną żartem. 

W 2014 roku otrzymał tytuł Honorowego Mieszkańca Bytomia.

Jego pasją była motoryzacja. Regularnie oglądał wyścigi Formuły 1, a laikom opowiadał o fenomenie tej dyscypliny sportu, zwłaszcza o wpływie światowej klasy neurochirurga, profesora Sida Watkinsa na bezpieczeństwo kierowców.

Zmarł 25 marca 2022 roku, na miesiąc przed swoimi 76. urodzinami.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki