Odnaleziona

i

Autor: Śląska Policja

Policja zakończyła poszukiwania

Child Alert odwołany. 11-letnia Wiktoria z Sosnowca została odnaleziona!

Child Alert został odwołany. Komenda Główna Policji przekazała informacje o odnalezieniu 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Dziewczynka zaginęła 5 sierpnia przed godziną 19. Jak przekazała wówczas jej mama, Wiktoria poszła wyrzucić śmieci i przepadła bez wieści. Dziewczynkę odnaleziono 7 sierpnia o 7 rano w zachodniopomorskim.

Poszukiwania odwołane. 11-letnia Wiktoria z Sosnowca się odnalazła

W Poniedziałek 7 sierpnia o godzinie 7 rano, policja poinformowała o odnalezieniu 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Dziewczynka zaginęła 5 sierpnia przed godziną 19. Według relacji jej mamy, poszła wyrzucić śmieci i przepadła bez wieści. Policja wdrożyła child alert, specjalną procedurę, która do tej pory w Polsce była użyta 5 razy.

- Dziecko zostało odnalezione. Dziękujemy Wszystkim za współpracę i przekazywane informacje! - przekazała Komenda Główna Policji. Tym samym poszukiwania 11-letniej Wiktorii z Sosnowca zostały zakończone.

Policja nie informuje o szczegółach odnalezienia dziewczynki.

- Dziecko żyje, jednak ze względu na jego dobro nie informujemy o żadnych szczegółach jej odszukania - przekazała komisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka śląskiej policji w rozmowie z Wkatowicach.eu

Policja przeczesywała teren, głównie tam, gdzie dziewczynka była widziana przez świadków. Sprawdzano także monitoring miejski. Jak przekazała rzeczniczka śląskiego garnizonu: "policja nie informuje czy dziewczynka jest już w domu".

Jak podaje RMF24.pl dziewczynka została odnaleziona w zachodniopomorskim. Zostanie dziś kompleksowo przebadana. W związku z zaginięciem dziewczynki zatrzymano jedną osobę.