Karetka pogotowia - zdjęcie poglądowe

i

Autor: wikimedia commons/Karol Szadkowski (AMZ Kutno)

Chłopiec poparzony olejem! Jego dziadek popełnił fatalny błąd. Koszmar w Wodzisławiu Śląskim

2022-07-01 15:23

Dramatyczne chwile w Wodzisławiu Śląskim. Na terenie jednej z posesji doszło do poparzenia 11-letniego chłopca. Podczas robienia obiadu zapalił się olej. Chłopiec przebywał z dziadkiem, który chciał ugasić pożar wodą. To był fatalny błąd.

Wodzisław Śląski: 11-latek poparzony olejem

Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 czerwca w godzinach wieczornych na terenie Wodzisławia Śląskiego, a konkretnie na osiedlu 1 Maja. Jak podaje "Dziennik Zachodni", 11-letni chłopiec przebywał w domu z dziadkiem. Wspólnie smażyli frytki na patelni. Niestety, olej zaczął płonąć. Starszy mężczyzna postanowił gasić płomień wodą. W tej sytuacji to fatalny wybór, ponieważ następuje wyrzut płonącego oleju dookoła, a płomienie zaczynają buchać. - W zdarzeniu została ranna jedna osoba – chłopiec w wieku jedenastu lat. Straty oszacowano na 35 tysięcy złotych - mówi bryg. Jacek Filas, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Dodaje, że w takiej sytuacji płonący olej najlepiej przykryć mokrym ręcznikiem lub pokrywką, co odcina dopływ powietrza.

Czytaj koniecznie: Malutki chłopczyk spadł ze schodów. Dramatyczne chwile w Rokitnie

Czytaj także: Nie żyje, bo nocą pił denaturat z kobietą na cmentarzu? Tajemnicza śmierć w Imielinie

Sonda
Czy poparzyłeś/aś się kiedyś podczas gotowania?
Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE