Chorzów: Zadyma na stadionie Ruchu. Kibole odpalili race i wdarli się na murawę [GALERIA]

2017-06-03 15:27

W związku z zamieszkami w trakcie meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Łęczna zostało zatrzymanych sześć osób.

Mecz od samego początku nie przebiegał najlepiej. Po przerwie fani niebieskich odpalili racę, część z nich wrzucili na murawę, a później palili flagi na trybunach. Według danych policji na boisku wylądowało około 80 rac. Z powodu zachowania kiboli sędzia Jarosław Przybyła kilka razy przerywał grę, a piłkarze obawiając się o swoje bezpieczeństwo zeszli do szatni. Po około 20 minutach mecz został wznowiony i zakończył się wynikiem 2:2.

Jednak to nie koniec kibolskich wybryków. Po meczu kibice wbiegli na murawę stadionu, gdzie doszło do kolejnych starć z policją. Po końcowym gwizdku do akcji wkroczyli funkcjonariusze z psami i policja konna.

W związku z zadymą policja zatrzymała sześć osób. W tej chwili służby analizują materiał wideo z meczu. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.