Awaryjne lądowanie samolotu

i

Autor: SHUTTERSTOCK Awaryjne lądowanie samolotu

Chwile grozy na lotnisku w Katowicach. W samolocie znajdowała się bomba?!

W samolocie lecącym z Londynu do Katowic była bomba?! Chwile grozy przeżyli pasażerowie lecący z Wielkiej Brytanii do Polski. W gotowości postawiono służby lotniska, a także okoliczne jednostki PSP. Wszystko przez informację, że w luku bagażowym miał znajdować się ładunek wybuchowy.

Chwile grozy na lotnisku w Katowicach. W samolocie znajdowała się bomba?!

W nocy ogłoszono "akcję samolot" na lotnisku w Katowicach. A wszystko przez informację, że w samolocie Ryanair lecącym z Londynu miała znajdować się ładunek wybuchowy. Samolot miał wylądować o godzinie 22, lądował jednak dziesięć minut później.

Czytaj także: Tanie loty z Katowic do ciepłych krajów. Wizz Air otwiera nowe trasy z Katowic

Na lotnisku w Katowicach błyskawiczne wdrożono procedury bezpieczeństwa.

- Samolot wylądował bezpiecznie na bocznej płycie postojowej. Pasażerowie zostali bezpiecznie wyprowadzeni z samolotu do terminalu. Pirotechnicy dokładnie sprawdzili samolot i bagaże, bo informacja o ładunku pirotechnicznym dotyczyła bagażu. Okazało się, że był to fałszywy alarm - mówi Piotr Adamczyk, rzecznik lotniska Katowice Airport.

"Akcja samolot" oznacza uruchomienie do akcji, oprócz służb lotniskowych, okoliczne jednostki PSP. W akcji na lotnisku w Katowicach brały udział 22 zastępy straży pożarnej, w tym 17 PSP.

Z Londynu do Katowic na pokładzie samolotu leciało ponad 170. Jak się okazało, fałszywa informacja nie spowodowała opóźnień w pracy lotniska. O dwie godziny opóźniony był lot powrotny do Londynu.

Prof. Antoni Dudek: Polska jest przeniknięta rosyjską agenturą
Sonda
Boisz się latać samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany