Ciało Marka znaleziono w wodach Jeziora Pławniowice. Potwierdził się najgorszy scenariusz

i

Autor: Śląska Policja

Tragedia

Ciało Marka znaleziono w wodach Jeziora Pławniowice. "Potwierdził się najgorszy scenariusz"

2023-07-10 15:41

W niedzielę, 9 lipca wieczorem służby prowadziły akcję poszukiwawczą na jeziorze Pławniowickim. Działania podjęto po informacji dotyczącej zaginięcia 26-letniego mężczyzny. Mimo trwających kilkanaście godzin działań nie odnaleziono zaginionego. Niestety, w poniedziałek (10 lipca), kiedy dalsze czynności prowadziła policja, natrafiono na ciało Marka z Gliwic.

Jezioro Pławniowice: Znaleziono ciało zaginionego 26-latka

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Gliwicach, w niedzielę (9 lipca) zaginiony 26-latek przebywał ze znajomymi nad Jeziorem Pławniowickim. - Z ich relacji wynikało, że w pewnym momencie gliwiczanin gdzieś poszedł, zostawiając wszystkie swoje rzeczy na brzegu. Gdy długo nie wracał, koledzy na własną rękę zaczęli go szukać, a kiedy nie udało się go znaleźć - powiadomili służby - opisuje policja.

Działania prowadziło kilkudziesięciu policjantów z Pyskowic oraz katowickiego oddziału prewencji, a także strażacy, w tym ochotnicy. Działania służb trwały do poniedziałkowego poranka (10 lipca). Służby przeczesywały nie tylko zbiornik wodny, ale także okoliczne lasy, drogi oraz linię brzegową. W jeziorze poszukiwania prowadziła straż pożarna. - Niestety dziś przed godziną 11.00 potwierdził się najgorszy scenariusz – około 30 metrów od brzegu, pod powierzchnią wody, dryfowało ciało zaginionego. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny jego śmierci - przekazała KMP w Gliwicach. 

Jak podaje profil Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska, w Jeziorze Pławniowice znaleziono ciało 26-letniego Marka Dz. W imieniu redakcji przekazujemy wyrazy współczucia bliskim mężczyzny.

Rozkładające się ciało w lesie pod Bierutowem. To zaginiony 52-latek?
Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś w szukaniu zaginionych osób?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany