Wopr, łódź na jeziorze

i

Autor: Shutterstock

Akcja trwa!

Jezioro Pławniowickie. Zaginiony 26-latek nie żyje

2023-07-10 14:00

Od niedzielnego wieczora (9 lipca) trwały poszukiwania mężczyzny, który zaginął nad Jeziorem Pławniowickim we wsi Niewiesze (powiat gliwicki). W działania zaangażowanych było mnóstwo służb. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny.

Aktualizacja, godz. 14.00

- Dziś przed godziną 11.00 zakończono poszukiwania zaginionego 26-letniego gliwiczanina. Niestety, nie żyje – jego ciało wyłowiono z wody. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny śmierci gliwiczanina - przekazała KMP w Gliwicach. - Policjanci przeczesywali okoliczne lasy, sprawdzali drogi oraz linię brzegową, zaś strażacy prowadzili czynności w wodzie. Niestety dziś przed godziną 11.00 potwierdził się najgorszy scenariusz – około 30 metrów od brzegu, pod powierzchnią wody, dryfowało ciało zaginionego. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny jego śmierci - czytamy w komunikacie komendy. 

Aktualizacja, godz. 11.35

Odnaleziono ciało mężczyzny. - Obecnie trwa ustalanie tożsamości denata - mówi podinspektor Marek Słomski z KMP w Gliwicach.

Akcja nad Jeziorem Pławniowickim. Trwają poszukiwania mężczyzny

W niedzielę (9 lipca) późnym wieczorem służby zostały poinformowanie o zaginięciu mężczyzny nad Jeziorem Pławniowickim we wsi Niewiesze. - Szukamy go do tej pory - powiedział nam w poniedziałek (10 lipca) rano Marek Słomski z gliwickiej policji. - Wczoraj pomagali nam strażacy. Przeszukaliśmy linię brzegową. Nie wiemy, co stało się z mężczyzną. Otrzymaliśmy informację, że widziano był widziany mężczyzna w slipkach, ale na razie nie wiemy, czy to osoba zaginiona. Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze - dodaje. W działaniach brała udział także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia.

Według informacji "Dziennika Zachodniego" zaginiony to 27-latek, który przebywał nad jeziorem ze znajomymi. W pewnym momencie oddalił się z miejsca i nie zabrał swoich rzeczy. Do sprawy będziemy wracać.

Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś w szukaniu zaginionych osób?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany