Częstochowa. Grób Pański na Jasnej Górze, aborcja i... strajk kobiet. Mocna akcja duchownych [ZDJĘCIA]

2021-04-04 10:01
Częstochowa. Grób Pański na Jasnej Górze, aborcja i... strajk kobiet. Mocna akcja duchownych
Autor: Biuro Prasowe Jasnej Góry Częstochowa. Grób Pański na Jasnej Górze, aborcja i... strajk kobiet. Mocna akcja duchownych

Grób Pański znajdujący się na Jasnej Górze w Częstochowie w tym roku posiada akcenty nawiązujące do... strajku kobiet. To mocna akcja duchownych, którzy chcieli zwrócić uwagę na "grzech zabójstwa nienarodzonych". W dużym sercu umieszczone są zdjęcia maleńkich dzieci, które mają nawiązywać - jak przekazuje biuro prasowe Jasnej Góry - do marszów kobiet "domagających się aborcji na życzenie".

"Przepraszamy Cię Matko!", to tegoroczne motto Grobu Pańskiego na Jasnej Górze w Częstochowie. W centrum znajduje się dużych rozmiarów krzyż, znak miłości i zwycięstwa. To kopia krzyża VI Światowych Dni Młodzieży, których 30. rocznicę w tym roku przeżywamy. - Naszymi grzechami ranimy serce Jezusa. Matka nad tym nieustannie boleje, dlatego przepraszamy Ją za to wszystko, co dzieje się w naszej Ojczyźnie - podkreśla o. Bronisław Kraszewski, jasnogórski dekorator. Wylicza, że chodzi przede wszystkim o to, "co dzieje się na naszych ulicach, z naszymi kościołami, z naszymi relacjami z drugim człowiekiem". Tegoroczny Grób Pański ma także symbole nawiązujące do aborcji i... strajku kobiet. "Specjalnie zaakcentowany jest grzech zabójstwa nienarodzonych. W dużym sercu umieszczone są zdjęcia maleńkich dzieci. To nawiązanie do tzw. marszów kobiet domagających się aborcji na życzenie", podaje Jasna Góra. 

Częstochowa. Grób Pański na Jasnej Górze, aborcja i... strajk kobiet

Kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak podkreśla, że „życie” jest w centrum Grobu Bożego. - Jezus wychodząc z grobu daje życie i chcemy pokazać, że człowiek jest powołany do tego, aby żyć i aby chronić to życie od chwili poczęcia do naturalnej śmierci - zauważył zakonnik. Przypomniał, że paulini bardzo konkretnie są zaangażowani w obronę życia, np. przez modlitwę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. - Życie jest darem od Boga a my otrzymując to życie, mamy robić wszystko, aby je ocalić - podkreślił o. kustosz. "Ekspiacyjny charakter Grobu Bożego podkreśla też 14 stacji drogi krzyżowej, na której każdy z nas może się odnaleźć, bo, jak podkreśla o. Bronisław, każdy z nas skazuje Jezusa na śmierć, każdy Go biczuje, przybija do krzyża, czasem Mu pomaga", podaje Jasna Góra.  Całość wystroju dopełniają zieleń i kwiaty. Samych biało-czerwonych róż jest 1,5 tys., są też hortensje i azalie.

Apel i przeprosiny Mateusza Morawieckiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE