Częstochowa: Pielgrzymka w środku pandemii. TŁUMY motocyklistów na Jasnej Górze [ZDJĘCIA]

2021-04-11 19:55 PAP Marek Targoński AS.

Miłośnicy jednośladów i potężnych silników rozpoczęli nowy sezon: motocyklowy i… pielgrzymkowy – w środku pandemii koronawirusa w Polsce! XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbył się w niedzielę – mimo pandemii ograniczającej także ruch pielgrzymkowy – na Jasnej Górze w Częstochowie. Przyjechały całe tłumy miłośników dwóch kółek!

Odważnych chrześcijan będzie trzeba coraz więcej – mówił podczas mszy św. na Jasnej Górze w Częstochowie ks. Waldemar Cisło. Tak dziękował tym, którzy przyjechali na pielgrzymkę w środku pandemii. Mimo obostrzeń i ograniczenia ruchu pielgrzymkowego motocykliści tłumnie spotkali się, by rozpocząć nowy sezon.

Eucharystii na Jasnej Górze przewodniczył i homilię wygłosił dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. Waldemar Cisło – przekazuje Polska Agencja Prasowa.

Dziękuję wam, moi drodzy, za to, że tu jesteście, wielu z naszych przyjaciół z różnych powodów nie przyjechało, szanujemy ich decyzję, ale dziękuję wam gorąco za wasze świadectwo, bo odważnych chrześcijan będzie trzeba coraz więcej. To między innymi od was zależy, czy pozwolimy – jak chce tego wielu – uczynić z naszego Kościoła „Kościół milczenia”, zamknięty w zakrystii i przepraszający, że żyje, czy powtórzymy za Prymasem Tysiąclecia: „Non possumus – nie możemy, dalej nie można” – powiedział ks. Waldemar Cisło, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry.

Zobacz zdjęcia z tłumnej pielgrzymki motocyklistów do Częstochowy. Przyjechali, mimo pandemii i ograniczeń – także w ruchu pielgrzymkowym. W czasie mszy świętej ks. Cisło prosił motocyklistów o bezpieczeństwo na drogach.

W ten piękny dzień Bożego Miłosierdzia i dzisiaj, i na cały ten sezon, który rozpoczynacie, życzę wam bezpiecznych wyjazdów i szczęśliwych powrotów dla was i dla waszych najbliższych. Proszę was, bądźcie roztropni, bo wiecie, ile wypadków, musicie uważać nie tylko za siebie, ale i za innych – podkreślił.

Przyjechałem tak jak wszyscy motocykliści na rozpoczęcie sezonu, i oby ten sezon bez żadnego wypadku i upadku przeżyć – powiedział Marcel, jeden z uczestników pielgrzymki. – Jeżdżę na motorze od trzech lat za namową małżonki. Małżonka jeździ od 17. lat. Na drogach trzeba uważać, po takiej zimie na drodze jest dużo piachu, mułu. Dzisiaj jest dużo maszyn w Częstochowie, bo jak co roku na Jasnej Górze jest ich poświęcenie – dodał.

Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Tradycyjnie spotkanie miało też charakter patriotyczny i charytatywny: było wyrazem pamięci o Polakach pomordowanych na Kresach i solidarności z rodakami żyjącymi na Wschodzie.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?
Środek pandemii, rekordy zakażeń i zgonów, kolejne obostrzenia...  Otwarcie sezonu motocyklistów na Jasnej Górze
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE