Gliwice: DRAMATYCZNY WYPADEK awionetki. Runęła na ziemię! ZASKAKUJĄCY finał [WIDEO]

Taśma policyjna, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Zwłoki młodego mężczyzny przy ulicy. Prokuratura zdradza bardzo ważny szczegół!

Dramatyczny wypadek awionetki na lotnisku Aeroklubu Gliwice. Samolot runął na ziemię podczas lądowania, przewrócił się i został uszkodzony. Z maszyny zaczęło wyciekać paliwo. Całe zdarzenie miało jednak zaskakujący finał! Na miejscu interweniowały cztery wozy strażackie, ratownicy medyczni. Tymczasem pilot maszyny… o własnych siłach wyszedł z awionetki! To prawdziwy cud! Wszystko widać na dramatycznym nagraniu wideo.

To zdarzenie mogło zakończyć się fatalnie! Zobacz nagranie z wypadku awionetki w Gliwicach. To prawdziwy cud, że skończyło się tylko na uszkodzonym samolocie. O dużym szczęściu może mówić pilot awionetki, która przewróciła się w niedzielę podczas lądowania na lotniku Aeroklubu Gliwice. To był dramatyczny wypadek, a tymczasem mężczyzna nie doznał obrażeń – informuje Polska Agencja Prasowa.

Jak poinformował PAP oficer prasowy gliwickiej straży pożarnej kapitan Damian Dudek, po zgłoszeniu, które wpłynęło o godz. 13.21, na miejsce udały się cztery zastępy strażaków. Okazało się, że podczas lądowania awionetka się przewróciła. Wewnątrz był tylko pilot, który o własnych siłach opuścił samolot.

Ofiara została zbadana przez zespół pogotowia ratunkowego, ale nie było potrzeby hospitalizacji. Samolot został uszkodzony i nastąpił niewielki wyciek paliwa, ale zabezpieczyliśmy go – powiedział PAP kapitan Dudek.

Kierownik szkolenia Aeroklubu Gliwice Sławomir Adamczyk poinformował, że był to prywatny lot osoby, która nie jest członkiem klubu. – Przyczyny wypadku określi Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Można jednak przypuszczać, że wpływ na to zdarzenie miał wiejący dziś silny, boczny wiatr – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Wideo z momentu wypadku zostało opublikowane na profilu Dzisiaj w Gliwicach. Autorką nagrania jest Jola Kozak.

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Mama patrzy dziś na Polskę ze smutkiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE