Częstochowa. Wybuch butli z gazem w aucie zabił 2 osoby. Akcja może potrwać dobę

2021-07-26 22:08
Częstochowa. Wybuch butli z gazem w aucie zabił 2 osoby. Akcja może potrwać dobę
Autor: PAP/Waldemar Deska Częstochowa. Wybuch butli z gazem w aucie zabił 2 osoby. Akcja może potrwać dobę

Do wybuchu butli z gazem w aucie dostawczym na ul. Wrocławskiej w Częstochowie doszło dziś (26.07.2021) po godz. 15:30. Zginęły dwie osoby. Akcja strażaków może potrwać kilkanaście godzin, a nawet dobę.

Akcja strażaków po wybuchu butli z gazem technicznym w aucie dostawczym przy ul. Wrocławskiej w Częstochowie, może potrwać kilkanaście godzin, może dobę - poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Kamil Dzwonnik. Jak tłumaczy strażak, z uwagi na to, że acetylen jest związkiem bardzo reaktywnym, a ta butla znajdowała się w środowisku pożaru, uległa uderzeniu – wszystko wskazuje na to, że ta butla będzie musiała być chłodzona 24 godziny. Jak podaje PAP, do sprawdzenia wraku pojazdu użyto drona z kamerą. Jak się okazało, znajdują się w nim jeszcze dwie butle. Nie wiadomo natomiast, ile butli uległo zniszczeniu wskutek wybuchu.

Policja zatrzymała bandytę, który rozjeżdżał ludzi w BMW

Bezpośrednio po zdarzeniu służby zadecydowały o ewakuacji ludzi z budynków znajdujących się w promieniu 200 metrów od zdarzenia. Ewakuowano około 70. osób przebywających w bezpośredniej okolicy: mieszkańców, ale też klientów sklepów czy pacjentów pobliskiej przychodni.

Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy ustanowionej strefy bezpieczeństwa nie będę mogli wrócić na noc do domów. Wówczas pomoc zapewnią im pracownicy zarządzania kryzysowego miasta.

Według rzecznika Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, wszystko wskazuje na to, że butle – przewożone zwykłym samochodem dostawczym – służyły jako elementy zestawu do prowadzenia prac spawalniczych. Wygląd wraku nie wskazuje, by był to pojazd służący do transportu gazów.

Przypomnijmy, do wybuchu butli z gazem w aucie dostawczym doszło dziś (26.07) po godz. 15:30. Wskutek eksplozji zginęły dwie osoby, a trzecia została poszkodowana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE