Dramat pod Żywcem. Tragiczny finał poszukiwań przysypanego mężczyzny

2021-07-26 20:16
Dramat pod Żywcem. Dwie osoby przysypane ziemią podczas prac budowlanych
Autor: Gerd Altmann/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

W miejscowości Glinka pod Żywcem, podczas prac budowlanych polegających na wykopywaniu studni dwóch mężczyzn zostało przysypanych ziemią. Jak informuje rmf24.pl, jeden z poszkodowanych zdołał wydostać się na powierzchnię i nie odniósł poważniejszych obrażeń, niestety w dalszym ciągu nie wiadomo, gdzie znajduje się drugi z nich. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Aktualizacja, godz. 20:10

Jak podaje RMF FM, po kilku godzinach poszukiwań strażacy odnaleźli drugiego z przysypanych mężczyzn. Niestety jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna został znaleziony martwy.

Godz. 16:20

Dzisiaj (26 lipca) po popołudniu w miejscowości Glinka pod Żywcem doszło do dramatycznego zdarzenia. W trakcie prac budowlanych polegających na wykopywaniu studni ziemia przysypała dwóch mężczyzn. Jak informuje portal rmf24.pl, jeden z poszkodowanych jest już bezpieczny. Zdołał on o własnych siłach wydostać się na powierzchnię. Mężczyźnie pierwszej pomocy udzieliła załoga karetki pogotowia ratunkowego. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń. W dalszym ciągu nie wiadomo jednak, gdzie znajduje się drugi z poszkodowanych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Strażacy mają do dyspozycji między inny sprzęt ciężki, ale jego nieostrożne użycie może doprowadzić do kolejnego osunięcia się ziemi. Z relacji uzyskanej przez RMF od jednego ze strażaków wynika, że przysypany mężczyzna znajduje się na głębokości do sześciu metrów. Nie ma z nim żadnego kontaktu. Po zakończeniu akcji ratunkowej przedstawiciele służb zbadają, z jakiej przyczyny doszło do tego wypadku.

PRZECZYTAJ: Bielsko-Biała: Wpadł z ziołem w samochodzie. Ale to, co znaleziono w mieszkaniu, przeraża!

ZOBACZ: Ruda Śląska. Pociął rozbitą butelką taksówkarza!

Miejsce zabójstwa 20-letniego Martina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE