Samochody z PRL

i

Autor: Wikimedia

Quiz

Czy rozpoznasz auta z PRL po sylwetce?

Czy wiesz, jakie samochody jeździły po polskich drogach w PRL? Wbrew pozorom marek było sporo i wybór rodzajów i typów także bardzo szeroki. Czy znasz samochody z PRL? Sprawdź się w naszym quizie.

Samochody w PRL były oznaką prestiżu i awansu społecznego. Wiele samochodów wręcz przypisywanych było do zajmowanego stanowiska w zakładzie pracy. Jakie auta jeździły w PRL? Najpopularniejsze były samochody produkowane w Polsce, Czechosłowacji i NRD. Jednak najbardziej poszukiwanymi na rynku były samochody niemieckie, włoskie i francuskie. Nie wszyscy mogli sobie na nie pozwolić.

W PRL wymyślono talony i przedpłaty na samochód, bo z jednej strony było to dobro luksusowe, a z drugiej strony każdy chciał mieć chociaż Fiata 126 p czyli popularnego malucha, który zmotoryzował Polskę.

Wbrew pozorom w Polsce można było kupić całkiem sporo marek samochodów. Niektóre z nich były z góry przeznaczone do sprzedaży za dewizy. Czy pamiętasz marki samochodów z PRL? Dla utrudnienia usunęliśmy charakterystyczne loga i emblematy. Zdobycie 10/10 punktów będzie sporym wyzwaniem.

Czy rozpoznasz auta z PRL po sylwetce?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Fiat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany