Quiz turystyczny

i

Autor: pixabay

Quiz

Czy rozpoznasz miasta po atrakcjach? QUIZ turystyczny dla spostrzegawczych

Potrafisz skojarzyć atrakcję turystyczną z miastem i poprawnie ją nazwać? Dla turystów ten quiz nie powinien okazać się trudny. Wymaga jednak zwrócenia uwagi na szczegóły i znajomości zabytków oraz charakterystycznych symboli. Najlepsi zdobędą 10/10.

Sezon turystyczny w pełni. Gdy zwiedzamy miasta, często szukamy charakterystycznych symboli i atrakcji. Czy potrafimy sobie potem o nich przypomnieć? Atrakcje miast to charakterystyczne budowle, pomniki, fontanny, malowidła lub place. 

QUIZ turystyczny o atrakcjach miast

Czy potrafisz dopasować atrakcję turystyczną do konkretnego miasta? Oczywiste jest, że chyba większość turystów kojarzy wieżę Eiffla z Paryżem, tak jak Big Bena z Londynem i Pałac Kultury z Warszawą. Ale okazuje się, że jest sporo atrakcji, o których zapominamy. Na przykład, czy wiecie w którym mieście znajduje się taka atrakcja, jak ogromny drewniany dom zdrojowy? 

Dla ułatwienia w quizie o atrakcjach turystycznych pokazujemy zdjęcia obiektów. 

Quiz nie jest prosty, chociaż nie powinien Wam sprawić ogromnych problemów. Najlepsi uzyskają wynik 10/10, ale nawet jedna pomyłka nie będzie tragedią.

Czy rozpoznasz miasta po atrakcjach? QUIZ turystyczny dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Słynne kariatydy znajdziemy w:
Kariatydy