Dąbrowa Górnicza: OLBRZYMI pająk leżał w terrarium koło śmietnika! Mieszkańcy wstrząśnięci

2020-12-02 15:15 Rafał Strzelec
Dąbrowa Górnicza: OLBRZYMI pająk leżał koło smietnika! Mieszkańcy wstrząśnięci
Autor: Facebook.com/Łukasz Litewka Dąbrowa Górnicza: OLBRZYMI pająk leżał koło smietnika! Mieszkańcy wstrząśnięci

Niecodzienne znalezisko w Dąbrowie Górniczej. Mieszkańcy miasta przecierali oczy ze zdumienia, gdy koło jednej z wiat przystankowych zobaczyli terrarium z martwym pająkiem w środku. Na miejscu interweniowała straż miejska. Okazało się, że szklane "mieszkanko" z włochatym pajęczakiem w środku pozostawił właściciel.

O znalezieniu gigantycznego pająka informuje serwis ESKA.pl. Jak czytamy w środę, 2 grudnia o poranku nieopodal wiaty na śmietniki leżało szklane terrarium z pająkiem w środku. Przerażeni mieszkańcy zgłosili sprawę straży miejskiej. Funkcjonariuszom zajęło kilka godzin odnalezienie właściciela zwierzęcia. Okazało się, że mężczyzna był po prostu załamany śmiercią swojego podopiecznego i nie działał w tej sytuacji racjonalnie. Dlatego zostawił zmarłego pajęczaka w terrarium koło śmietnika. Mieszkańcy nie pozostawili suchej nitki na mężczyźnie. Ten jednak prosił w komentarzach o zrozumienie.

Dąbrowscy strażnicy miejscy apelują, aby nie zostawiać zwierząt koło śmietników lub nie wrzucać ich ciał do kontenerów. Martwego pupila można przetransportować o najbliższej placówki weterynaryjnej i tam zostawić. Innym rozwiązaniem są np. krematoria dla zwierząt, gdzie można pożegnać swojego pupila. Jednak tego typu usługa może sporo kosztować. Jeden z tego typu obiektów znajduje się w Rudzie Śląskiej.

Wyrzucił na śmietnik olbrzymiego pająka w Dąbrowie Górniczej