Dramatyczna interwencja policjantów w Zabrzu. Walczyli o życie mężczyzny

i

Autor: Policja Zabrze

Dramatyczna interwencja policjantów w Zabrzu. Walczyli o życie mężczyzny

2020-09-03 11:12

Dramatyczny przebieg miała interwencja policjantów na ulicy Klonowej w Zabrzu. Policjanci musieli reanimować 73-latka, który siedział w grupie mężczyzn, gdzie często spożywany jest alkohol. Policjanci przeprowadzali rutynową kontrolę, ale takiego obrotu sprawy się nie spodziewali.

- Policjanci standardowo sprawdzają miejsca, gdzie może być spożywany alkohol. Właśnie na ul. Klonowej znajduje się jedno z takich miejsc - mówi nam Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy. Właśnie podczas takiej kontroli w środę około godz. 10.00 doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Policjanci podeszli do grupki osób znajdujących się na ul. Klonowej. Podczas przeprowadzanej interwencji jeden z uczestników spotkania, 73-letni mężczyzna, nagle zasłabł.

- W pewnym momencie 73-letni mężczyzna, który był uczestnikiem interwencji, stracił przytomność i przewrócił się na ziemie. Niestety okazało się, że mężczyzna jest nie tylko nieprzytomny, ale również nie oddycha - relacjonuje zabrzańska policja. Mł. asp. Robert Rusek i st. asp. Andrzej Cieśla prowadzili resuscytację aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego, a następnie asystowali ratownikom. Udało się. Mężczyzna przeżył. Następnie, w asyście dzielnicowych, został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy medycznej.

KAS rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która fałszowała faktury VAT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE