Dwulatek zaatakowany na spacerze przez psa

i

Autor: Shutterstock

Co za koszmar!

Dwulatek zaatakowany na spacerze przez psa. Dziecko zostało okaleczone

Koszmarne zdarzenie w Katowicach. Pies brutalnie zaatakował malutkie dziecko, które spacerowało z tatą. Zwierzę rzuciło się na dwulatka i odgryzło chłopcu dwa palce.

Dramat w Katowicach. Pies odgryzł dwuletniemu chłopcu paluszki

Do koszmarnego zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Katowicach. Dwuletni chłopiec podczas spaceru z tatą, jechał za nim na rowerku. W pewnym momencie chłopiec podjechał do ogrodzenia, za którym biegał pies. Chłopczyk włożył rączkę w szparę ogrodzenia, wtedy właśnie został zaatakowany przez psa.

Chłopczyk został przewieziony do szpitala, w wyniku ataku psa, dziecko straciło dwa paluszki. Jak podaje RMF24.pl, pies miał wszystkie wymagane szczepienia, był odpowiednio trzymany i zabezpieczony przez właścicieli. Katowicka policja wyjaśnia szczegóły i okoliczności tego wypadku.

Dziecko trafiło do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, medycy błyskawicznie zaopatrzyli dziecku ranę.

- W nocy przeprowadzono u chłopczyka zabieg replantacyjny. Jeden z palców udało się przyszyć. Operację przeprowadził znakomity chirurg prof. Adam Maciejewski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii wraz zespołem medyków z GCZD - poinformowało GCZD na swoim Facebooku.

Jak przypomina GCZD: ucięty czy odgryziony palec powinien zostać prawidłowo zabezpieczony - nie bezpośrednio w wodzie czy lodzie, ale owinięty w jałową gazę i włożony do szczelnej torebki, zanurzonej w wodzie z lodem. Dzięki temu palec będzie w chłodnym, suchym środowisku, co zwiększy szanse na udaną replantację.

Drzewo zabiło dziecko w parku. Sąd uniewinnia urzędników i szokuje uzasadnieniem
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?