Dzień Matki 2020: Tak brzmi słowo "mama" w innych jezykach! Trudno uwierzyć! [ZDJĘCIA]

2020-05-23 12:00 RS
Dzień Matki
Autor: fot. www.pixabay.com Dzień Matki

Dzień Matki jak co roku przypada 26 maja. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was coś ciekawego - sprawdziliśmy, w jakich językach słowo "mama" zupełnie nie przypomina naszej polskiej wersji. W wielu krajach to słowo jest bardzo podobne, ale są języki, które przeczą tej zasadzie. Sprawdźcie sami!

Dzień Matki. Co to za święto? Kiedy jest obchodzone?

Dzień Matki jak co roku jest obchodzony 26 maja, czyli w najbliższy wtorek. Jest to dzień wyrażania szczególnego szacunku dla matek w całym kraju. Niegdyś, w czasach II Rzeczpospolitej, było to święto ruchome, obchodzone w maju, ale w różnych dniach. Obecnie została ustalona sztywna data - 26 maja. W Europie i na świecie to święto jest obchodzone w różne dni.

Na przykład Dzień Matki w Gruzji przypada na 3 marca. Razem z Dniem Kobiet obchodzą go Serbowie, Macedończycy, Bułgarzy, Czarnogórcy, Ormianie czy Bośniacy. W marcu jest obchodzony także m.in. w Egipcie i Izraelu.

Duża część państw obchodzi to święto w drugą niedzielę maja. Do takich krajów należy zaliczyć choćby Grecję, Belgię, Włochy, Łotwę czy Szwajcarię.

A jak mieszkańcy innych krajów zwracają się do swoich mam? Zobaczcie koniecznie naszą galerię!

Zapowiedź Poland Business Run 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.