Gdy 2-latka głodowała, matka piła alkohol. Dziecko weszło na parapet! Horror w Zabrzu

2021-09-16 12:00
Gdy 2-latka głodowała, matka piła alkohol. Dziecko weszło na parapet! Horror w Zabrzu
Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Gdy 2-latka głodowała, matka piła alkohol. Dziecko weszło na parapet! Horror w Zabrzu

Policjanci z Zabrza zatrzymali 32-letnią kobietę, która spała pijana w swoim mieszkaniu, kiedy jej 2-letnia córeczka spacerowała po parapecie otwartego okna. Groźną sytuację zauważył świadek i wezwał na miejsce mundurowych. Mogło dojść do tragedii. Szczegóły mrożą krew w żyłach.

W środę, 15 września, krótko po godz. 9:00 dyżurny Komisariatu II Policji w Zabrzu odebrał zgłoszenie dotyczące małego dziecka, które miało chodzić po parapecie otwartego okna mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce skierowano dzielnicowych, którzy rzeczywiście zobaczyli otwarte okno w mieszkaniu usytuowanym na "wysokim" parterze. Z pomocą drabiny interweniujący policjanci weszli do środka. "W mieszkaniu zastali dziewczynkę w wieku 2 lat. Jej matka spała w łóżku. Kiedy policjanci ją obudzili, jej wypowiedzi były nieskładne i nielogiczne. Kobieta nie miała świadomości, że jej dziecko stało na parapecie", relacjonują funkcjonariusze.

Do czasu przyjazdu odpowiednich służb mundurowi zajęli się dziewczynką, która uskarżała się, że jest głodna. Na szczęście jeden z mundurowych miał pączka, którym poczęstował dziecko. "Kobietę przebadano alkomatem, który wykazał w jej organizmie prawie 2,6 promila alkoholu. Decyzją pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dziecko przekazano pod opiekę rodziny, z która udało się skontaktować mundurowym", mówią policjanci z Zabrza. W czwartek, 16 września, 32-latka usłyszy zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojej córki. Grozi jej za to kara do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?
Grób motocyklisty, którego zabił pijany kierowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE