Gdy ktoś zaginął, policja może go odnaleźć. Każda pomoc jest cenna

2019-10-01 13:04 abe
zaginiony_Tadeusz Sobieraj
Autor: Śląska Policja

Częstochowscy policjanci poszukują 72-letniego Tadeusza Sobieraja. Rodzina mężczyzny, po tym, jak wyszedł z domu 29 września, nie ma kontaktu. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego może pomóc w poszukiwaniach – apeluje policja.

Wiadomo, że 72-latek wyszedł na spacer w południe. W domu zostawił telefon komórkowy. Rysopis zaginionego: wzrost 170 cm, krępej budowy ciała, włosy krótkie, siwe. Zaginiony ubrany był w czerwoną, krótką kurtkę, niebieskiej dżinsy i granatowe buty. Jeśli ktoś jest w posiadaniu jakichkolwiek informacji o Tadeuszu Sobieraju, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie – telefon (34) 369 12 55 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu alarmowego 112.

Policjanci i rodzina starszego pana liczą na szczęśliwy finał poszukiwań. Choćby taki, jak w Bielsku-Białej, gdzie mundurowi przez kilka godzin szukali cierpiącej na demencję 86-latki. Kobieta, pensjonariuszka jednego do domów pomocy społecznej wyszła w poniedziałek (30 września), wyszła na miasto nie informując o tym personelu. W poszukiwaniach oprócz policjantów uczestniczyli także strażnicy miejscy. Przeczesali miejskie parki i pustostany. W końcu znaleźli staruszkę. Na dworcu kolejowym. Chciała gdzieś odjechać.